AVRUPA’DA DOLANDIRICI ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ

Avrupa'da, kendilerini bulundukları ülkede polis olarak tanıtarak vatandaşları dolandıran çete çökertildi. Çete yaklaşık 5 milyon Avro'luk dolandırıcılıktan para toplandığı ortaya çıktı. Çeteye yönelik operasyon sonrasında 70'ten fazla kişi gözaltına alındı.

AVRUPA’DA DOLANDIRICI ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ
AVRUPA’DA DOLANDIRICI ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ Admin
Bu içerik 481 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Avrupa Birliği Polis Teşkilatı (Europol) tarafından yapılan yazılı açıklamada, İngiltere, Almanya ve Polonya'daki güvenlik birimlerinin ortak operasyonu sonucunda, telefon üzerinden dolandırıcılık yapan çetenin çökertilerek 70'ten fazla kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

Açıklamada, suç şebekesinin telefonla aradıkları mağdurlara kendilerini polis olarak tanıtıp yakınlarının kazaya karıştığını söylediği ve mağdurun yakının tutuklanmasını önlemek için nakit paraları hazırlayarak evinin önüne koymalarını istediği belirtildi.

Europol açıklamasında şebekenin özellikle Almanya ile Polonya'daki yaşlıları hedef aldığı ve yaklaşık 5 milyon Avro dolandırıcılık yaptığı ve ayrıca 1,4 milyon Avro'luk dolandırıcılığın da önlendiği belirtildi.

Açıklamada, şebekenin, internetten bulduğu ve dolandırıcılıktan habersiz kişilere ikna ederek, paraları evlerin önünden aldırdığı ve bu sayede yakalanmalarının zorlaştığı aktarıldı.

Bunun yanı sıra Europol, maddi kayıpların yanı sıra mağdurların manevi zarara uğradıkları ve kamu otoritelerine olan güvenlerinin zedelendiğine dikkati çekti.

Avrupa Europol dolandırıcılık çete şebeke Almanya İngiltere Polonya çökertildi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ