İSVEÇ’İN İZMİR KONSOLOSLUĞUNA SİLAHLI SALDIRI

İzmir Konak İlçesinde bulunan İsveç Konsolosluğu’na silahlı saldırıda gerçekleştirildi.Olayda konsolosluğun Türk çalışanı bir kadın ağır yaralandı.a Saldırgan gözaltına alınırken olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

İSVEÇ’İN İZMİR KONSOLOSLUĞUNA SİLAHLI SALDIRI
İSVEÇ’İN İZMİR KONSOLOSLUĞUNA SİLAHLI SALDIRI Admin
Bu içerik 454 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Türk basınından elde edilen bilgilere göre bugün saat 13.00 dolaylarında İzmir'in Konak ilçesinde bulunan İsveç Konsolosluğu’nda silahlı saldırı gerçekleştirildi.olayda konsolosluk çalışanı bir Türk kadını ağır yaralandı. Saldırgan yakalanarak gözaltına alındı. Bazı kaynaklar saldırgan Z.Ö’nin zihinsel engelli olduğu öne sürüdü.

Çevredekilerin ihbarıyla bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralanan E.T. ambulansla Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Kaçan Z.Ö., polis ekipleri tarafından, suç aleti silahla beraber yakalandı.

Basına yansıyan bazı bilgilere göre, konsolosluğa gelen Z.Ö.’nün burada vize başvurusu talebinde bulundu. Fakat bu talebi reddedildi. Talebinin kabul edilmediğini öğrenen ve bir Türk çalışanla tartışan Z.Ö  silaha sarıldı ve çalışanı ağır yaraladı.

Türkiye İzmir İsveç İzmir Konsolosluğu silahlı saldırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ