BRÜKSEL’DE İKİ İSVEÇLİ TERÖR KURBANI OLDU

Pazartesi akşamı Brüksel'de iki İsveç vatandaşı vurularak öldürüldü. Savcının teorisine göre bu kişiler İsveçli oldukları için silahlı saldırıya uğramışlardı. Belçika başbakanı cinayetleri "korkakça bir terör saldırısı" olarak nitelendirdi. Belçika medyasına göre Salı sabahı Abdesalem Lassoued adlı terörist bir kafede polis tarafından kurşunlandı. Belçika İçişleri Bakanı şüpheli teröristin öldüğünü belirtiyor. Ancak bu bilgi daha sonra geri çekildi.

BRÜKSEL’DE İKİ İSVEÇLİ TERÖR KURBANI OLDU
BRÜKSEL’DE İKİ İSVEÇLİ TERÖR KURBANI OLDU Admin
Bu içerik 259 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Belçika’nın başkenti Brüksel’de Belçika ulusal takımı ile İsveç ulusal takımları arasındaki maçtan önce, Brüksel'in merkezindeki Place Sainctelette sahasında iki İsveçli taraftar silaahlı saldırıya uğradı ve üçüncü bir kişi de yaralandı. Şüpheli saldırganın Belçika medyasında Abdesalem Lassoued olarak tanımlanan bir terörist olduğu belirtildi. Otomatik silahla ateş açtı ve Belçika başbakanı eylemi "korkakça bir terör saldırısı" olarak nitelendirdi. Başbakan Alexander De Croo bu sabahki basın toplantısında, "Terörizme asla boyun eğmeyeceğiz" dedi.

Savcı Frédéric Van Leeuw'a göre Abdesalem Lassoued, takside oturan İsveçli taraftarları takip etti. Kaçmaya çalıştıklarında onları bir binaya kadar kovaladı. Gece boyunca üçüncü yaralıyla ilgili bilgi netlik kazanmadı ancak Salı sabahı erken saatlerde Frédéric Van Leeuw, yaralı kişinin de İsveçli olduğunu ve hastanede olduğunu açıkladı. Kişinin durumunun ağır olduğu ancak hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Belçika medyasına göre Salı sabahı Abdesalem Lassoued'in Schaerbeek'teki bir kafede polis müdahalesi sırasında vurulduğu söyleniyor. Bir görgü tanığı, Pazartesi gecesi aramanın yapıldığı binanın yakınındaki kafede 45 yaşındaki kişiyi gördü. Abdesalem Lassoued'in durumuyla ilgili çelişkili bilgiler var. İlk başta İçişleri Bakanı onun öldüğünü doğruladı, ancak daha sonra bu bilgiyi geri çekti.

Belçika Brüksel milli maç İsveç iki İsveçli silahlı saldırı öldürüldü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ