AMERİKA'NIN LEWİSTON KENTİNDE KATİLAM GİBİ SALDIRI 22 ÖLÜ

Amerika’nın Maine'in Lewiston kentinde bir bowling salonuna düzenlenen silahlı saldırıda en az 22 kişinin öldüğü bildirildi. 60'a yakın kişi de yaralandı. Polis, kimliği Robert Card (40) olarak tanımlanan bir kişinin peşinde. "Silahlı ve tehlikeli" olarak tanımlanıyor.

AMERİKA'NIN LEWİSTON KENTİNDE KATİLAM GİBİ SALDIRI 22 ÖLÜ
AMERİKA'NIN LEWİSTON KENTİNDE KATİLAM GİBİ SALDIRI 22 ÖLÜ Admin
Bu içerik 324 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Amerika’nın Maine'in Lewiston kentindeki bir bowling salonuna ve restorana silahlı saldırıda bulunan Robert Card adlı çok sayıda kişiyi öldürdü. Yerel şerif Eric Samson, yerel Sun Journal gazetesine 22 kişinin vurularak öldürüldüğünü bildirdi. NBC gibi diğer medya kuruluşları en az 15 kişinin öldüğünü bildiriyor. CNN'e göre 50 ila 60 kişi yaralandı. İlk alarm Çarşamba akşamı yerel saatle (01.15) yediyi çeyrek geçe bowling salonundaki Sparetime Recreation'dan geldi. Oraya polis, acil servis ve ambulans gönderildi.

Bowling salonunun sahiplerinden biri olan Justin Juray, New York Times'a yazdığı bir mesajda, tesiste 20'si çocuk olmak üzere 100 ila 150 kişinin bulunduğunu yazdı. Gazeteye göre bowling salonunda yedi kişinin vurularak öldürüldüğü söyleniyor.

Kısa bir süre sonra, çok da uzakta olmayan Schemengees restoranından başka bir alarm geldi. Polisin Sun Journal'a verdiği bilgiye göre, yaklaşık bir saat sonra Walmart adlı büyük mağazanın şehirdeki deposundan bir alarm geldi. Walmart daha sonra kendi tesislerinde herhangi bir silahlı saldırı gerçekleştiğini ya da orada herhangi birinin yaralandığını yalanladı.

Lewiston polisi bir güncellemede, polisin "silahlı ve tehlikeli" olduğu düşünülen 40 yaşındaki Robert Card adlı bir kişinin peşinde olduğunu yazdı. Robert Card bir nişancılık eğitmeni ve Saco, Maine'de konuşlanmış Maine Ordusun yedek elamanı konumunda bulunuyor.

Sun Journal, Card'ın yakın zamanda akıl hastalığıyla mücadele ettiğini ve bu yaz birkaç haftalığına bir psikiyatri kliniğine yatırıldığını bildirdi. Daily Mail'e göre Kart'ın kullandığı silah, lazer görüşlü AR-15 yarı otomatik bir tüfek. Robert Card'ın tamponu siyaha boyanmış beyaz bir Subaru Outback ile kaçtığından şüpheleniliyor. Bir iletide polis, Lewiston'un hemen güneyinde Lizbon'daki bir marinada bulunan arabanın resmini gösteriyor.

Amerika ABD Maine Lewiston silahlı saldırı katliam bowling salonu Robert Card
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ