SARAYBOSNA’DA BİR İSVEÇ VATANDAŞI ÖLDÜRÜLDÜ

30'lu yaşlarındaki İsveç vatandaşı ve çete üyesi bir kişi salı günü öğleden sonra Saraybosna'da vurularak öldürüldü. Saraybosna polisi İsveç basınına aynı akşam 25 yaşındaki İsveçli bir adamın tutuklandığını doğruladı. Basına göre, Saraybosna polis sözcüsü Merisha Novaliç, dün gece saat 19:30 sıralarında tutuklandığını söyledi.

SARAYBOSNA’DA BİR İSVEÇ VATANDAŞI ÖLDÜRÜLDÜ
SARAYBOSNA’DA BİR İSVEÇ VATANDAŞI ÖLDÜRÜLDÜ Admin
Bu içerik 436 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'da salı günü öğleden sonra iki kişi bir yerleşim bölgesinde silahlı saldırıda bulundu. Bosna medyasına göre, iki maskeli saldırganın cinayeti gerçekleştirdiği ve ardından olay yerinden kaçtığı iddia ediliyor. Bosna polisi İsveç basınına 30'lu yaşlarındaki İsveç vatandaşı bir kişinin vurularak öldürüldüğünü doğruladı.

Saraybosna polis sözcüsü Merisha Novaliç kişinin olay yerinde öldüğünü söyledi. Çatışmada bir başka İsveçli de yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Aynı akşam Saraybosna'nın doğusunda 25 yaşında İsveçli bir genç tutuklandı. Klix'in haberine göre tutuklama Sokolac'ta gerçekleşti. Gazeteye göre ikinci şüpheli hâlâ kaçak. Bosna polisi bir arabaya el koydu. Merisha Novaliç, kişinin tutuklandığı yerde bulunduğunu söylüyor.

Expressen gazetesinin elde ettiği bilgilere göre, ölen kişi, daha önce ciddi silah suçları ve ciddi uyuşturucu suçlarından hüküm giymiş 30'lu yaşlarında birisidir. Kendisi birkaç yıldır Stockholm'un çete dünyasında tanınmış bir kişidir. Adam, İstanbul'daki bir kafede yaşanan silahlı saldırının ardından Eylül ortasında Türkiye'de tutuklanan beş İsveçliden biriydi. Foxtrot ağı içindeki çatışmayla bağlantılı olduğu sanılıyor.

Bosna-Hersek Saraybosna İsveçli İsveç vatandaşı silahlı saldırı çete öldürüldü Foxtrot
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ