İSVEÇ BİRKAÇ HAFTA İÇİNDE NATO ÜYELİĞİNİN ONAYLANACAĞINI UMUYOR

Belçika’nın başkentindeki NATO Karagahı’nda Nato Dışişleri Bakanları toplantısına katılan İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström toplantı sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, “Meslektaşım Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile dün ikili görüşmem oldu. Bana onayın birkaç hafta içinde gerçekleşmesini beklediğini söyledi” ifadelerini kullandı.

İSVEÇ BİRKAÇ HAFTA İÇİNDE NATO ÜYELİĞİNİN ONAYLANACAĞINI UMUYOR
İSVEÇ BİRKAÇ HAFTA İÇİNDE NATO ÜYELİĞİNİN ONAYLANACAĞINI UMUYOR Admin
Bu içerik 391 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Brüksel’deki NATO Karargahı’nda yapılan NATO Dışişleri Bakanları toplantısı öncesinde İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström, Türkiye’nin birkaç hafta içinde NATO üyeliğini onaylayabileceğini söyledi. Bunu Türk Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile yaptığı ikili toplantıya dayandırdı.

İsveç ile Türkiye arasında gerek PKK’li teröristler gerekse FETÖCÜ teröristlerin iadesi konusunda sorunlar vardı. Türkiye, İsveç’e ilettiği listedeki teröristlerin kesinlikle iadesini istiyordu. Aksi halde üyeliği onaylamayacağını belirtiyordu. Bu konuda İsveç ne kadar adım attı tam olarak bilinmiyor. Bu konuda yeterli bilgi basına ve kamuoyuna yansıtılmıyor.

                                            Madrid'de imzalanan mutabakat Metni rafa mı kaldırıldı?                      

Bütün bunlara karşın Bakan Billström, “Dün Meslektaşım Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile ikili bir görüşmem oldu. Bana onayın birkaç hafta içinde gerçekleşmesini beklediğini söyledi. Bir tarih vermedi ancak ‘birkaç hafta içinde' dedi biçiminde değerlendirmelerde bulundu.

Hakan Fidan Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT)’ndan 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra Dışişleri Bakanı olarak atanmıştı. Bu konuda çok detaylı bilgilere sahip olduğu biliniyor. Listedeki kişiler iade edilmediyse, nasıl onay verecekleri merakla bekleniyor.

Belçika Brüksel NATO Nato Dışişleri Bakanları toplantısı İsveç Türkiye Tobias Billström Hakan Fidan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ