TÜRK HAVAYOLLARI BOEING 737 MAX 9-PLAN SEFERLERİNİ DURDURDU

Türk Havayolları filosunda bulunan Boeing 737 MAX 9-plan uçaklaarını geçiçi olarak seferden kaldırdı. Boeing 737 MAX 9-plan uçaklarında son yıllarda çeşitli arızalar meydana geliyordu.

TÜRK HAVAYOLLARI BOEING 737 MAX 9-PLAN SEFERLERİNİ DURDURDU
TÜRK HAVAYOLLARI BOEING 737 MAX 9-PLAN SEFERLERİNİ DURDURDU Admin
Bu içerik 484 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

En son olay Cuma akşamı 177 yolcucuyla Portland’dan havalanan uçak kalkıştan 6 dakika sonra kabin içinde meydana gelen basınç nedeniyle acil çıkış kapısı koptu. Dün Alaska ve United Airlines ile Copa Airlines, Boeing 737 MAX 9 uçaklarıyla tüm uçuşlarını durdurdu. Artık daha fazla havayolu skandal uçağı durduruyor.

TT’nin haberine göre, Türk Hava Yolları'nın ABD'deki olaydan sonra Boeing 737 MAX 9 uçaklarını geçici olarak yere indirdiğini yazdı. Türk havayolunun bu modelde beş uçağı bulunuyor. Hepsi güvenlik kontrolünden geçecek.

Cumartesi günü, ABD havacılık otoritesi FAA, Boeing 737 Max 9 ile uçuşları durdurdu. Uçuşun geçici olarak durdurulması, ABD şirketleri tarafından uçurulan veya ABD toprakları içinde uçan uçaklar için geçerlidir.

Alaska ve United Airlines havayolları ile Copa Airlines da modelle yapılan tüm uçuşları geçici olarak durdurdu. İsveç Ulaştırma Kurumu’ndan bir yetkili dün TT'ye, ”Uçağı hizmet dışı bırakma kararı vermeden önce Avrupa Havacılık Güvenliği Ajansı EASA'dan bilgi bekliyor” ifadelerini kullanıyor.

Boeing'in 737 MAX 9 uçak modelinin kazaya karışması ilk kez değil. 737 modelinde meydana gelen arızalar nedeniyle hem 2018 hem de 2019'da yüze yakın kişinin hayatını kaybettiği uçak kazaları yaşandı.

Türkiye Türk Havayolları Boeing 737 max 9-plan uçuşlar durduruldu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ