NATO’DAN BÜYÜK KAPSAMLI TATBİKAT PLANI

Alman haber ajansı DPA'nın haberine göre NATO, Soğuk Savaş'ın sona ermesinden bu yana en büyük ve kapsamlı tatbikatını planlıyor. NATO ülkelerinden ve İsveç'ten toplam 90.000 asker katılacak. Amaç Rus saldırganlığını caydırmak olduğu söyleniyor.

NATO’DAN BÜYÜK KAPSAMLI TATBİKAT PLANI
NATO’DAN BÜYÜK KAPSAMLI TATBİKAT PLANI Admin
Bu içerik 324 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Alman haber ajansı DPA, Perşembe günü Brüksel'deki karargahta yapılacak NATO toplantısıyla bağlantılı olarak yaklaşan tatbikatı öğrendi. İttifakın askeri komutanı Chris Cavoli’nin bu bilgiyi doğruladığı belirtiliyor.

Reuters'e göre ittifak komutanı Chris Cavoli, ittifakın Avrupa-Atlantik bölgesinde güçlenme yeteneğini Kuzey Amerika'dan gelen transatlantik güç hareketi yoluyla göstereceğini söylüyor. Haber ajansı, "Sadık Savunmacı" olarak adlandırılan tatbikatın önümüzdeki hafta başlayacağını ve Mayıs ayına kadar süreceğini yazıyor.

Askeri tatbikata 31 NATO ülkesinden ve İsveç'ten toplam 90.000 asker katılıyor. "Sadık Savunma" sırasında NATO askerleri, Rusya'nın müttefik ülkelere yönelik NATO anlaşmasının 5. Maddesini tetikleyecek saldırısına karşı kendilerini savunma çalışması yapacağı bildiriliyor.

Kuzey Atlantik Paktı NATO Tatbikat Brüksel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ