DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI İSKANDİNAVYA ÜLKELERİNE TURİSTİK SEYAHAT YAPMIŞ

Diyanet İşleri Başkanlığı sessiz sedasız İsveç, Norveç ve Danimarka’ya 08 Şubat – 13 Şubat tarihleri arasında bir ziyaret gerçekleştirdi. Geziye kalabalık bir grupla ve eşiyle birlikte Ali Erbaş’ta katıldı. Harcırah, uçak, otel ve yol masrafları Diyanet bütçesinden karşılandı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, sosyal medya üzerinden yayın yapmayın uyarısında bulunmuş.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI İSKANDİNAVYA ÜLKELERİNE TURİSTİK SEYAHAT YAPMIŞ
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI İSKANDİNAVYA ÜLKELERİNE TURİSTİK SEYAHAT YAPMIŞ Admin
Bu içerik 675 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın seçtiği ve içlerinde eşi Seher Erbaş’ında olduğu kalabalık bir heyet, “Diyanet’e bağlı vakıfların genel kurullarına katılmak” amacıyla bu turistik geziyi düzenledikleri ortaya çıktı.

Birgün gazetesinden bu durumu haberleştiren Mustafa Bildircin'e göre geziye, Ali Erbaş, eşi Seher Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı Başkan Yardımcıları Kadir Dinç ve Selim Argun da yer aldı. Diyanet İşleri Başkanı Teftiş Kurulu Başkanı Hasan Güçlü, Dış İlişkiler Genel Müdürü Mahmut Özdemir, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Akif Pusmaz ve Strateji Geliştirme Başkanı Mustafa Irmaklı’nın da heyette yer aldığı iddia edildi. Yurt dışı görevine öte yandan özel kalem, protokol, koruma ve basın ekibinin de götürüldüğü belirtildi.

Haberdeki İddiaya göre geziye ilişkin, tepki çekeceği gerekçesiyle kamuoyuna açıklama yapılmadı. Heyette yer alan isimlere, “Sosyal medyada paylaşım yapmayın” denildiği de öne sürülürken Diyanet’in resmi yayın organlarından da ziyaret paylaşılmadı.

Şimdi Stockholm Din Hizmetleri Müşaviri Kerem Birinci’ye soruyorum:

1-Bu ziyaretle ilgili “diyanet.se” internet sayfanızda en küçük bir haber ya da açıklama yok. İsveç’teki basın mensuplarını neden bilgilendirmediniz?

2-Basından kaçırmaya çalıştığınız birşeyler mi var?

3-İsveç’te Kur’an-ı Kerim yakılması olaylarında bir tek beyanatınız bile olmadı, neden? Kim ya da kimlerden korkuyorsunuz?

4-Bu suskunluğunuzun nedeni nedir?

5- Hangi otelde kaldılar ve ne kadar hesap ödendi?

Diyanet İşleri Başkanlığı Ali Erbaş İsveç Norveç Danimarka Gezi Turistik seyahat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ