ÇANAKKALE SAVAŞLARI, MİLLİ MÜCADELENİN BAŞLAMASI İÇİN TÜRK HALKININ BİR DİRİLİŞİDİR.

Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu (ADDP) Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. Yılı nedeniyle bir bildiri yayınladı.

ÇANAKKALE SAVAŞLARI, MİLLİ MÜCADELENİN BAŞLAMASI İÇİN TÜRK HALKININ BİR DİRİLİŞİDİR.
ÇANAKKALE SAVAŞLARI, MİLLİ MÜCADELENİN BAŞLAMASI İÇİN TÜRK HALKININ BİR DİRİLİŞİDİR. Admin
Bu içerik 210 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

ÇANAKKALE SAVAŞLARI , MİLLİ MÜCADELENİN BAŞLAMASI İÇİN TÜRK HALKININ BİR DİRİLİŞİDİR.

"Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur."

- Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Bugün 18 Mart 2024…Çanakkale Deniz Savaşları’nın 109.yılını büyük bir coşkuyla kutluyoruz. 109 yıl önce bugün, İngilizlerin yenilmez denilen donanmasını yenerek Çanakkale Deniz Savaşlarını kazanan, ve emperyalist ülkeleri yıllar sonra ilk defa büyük hezimete uğratan ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Anadolu halkının kalbine bir güneş gibi doğmuştur.

18 Mart, Türk halkinin umutlarının yeşerdiği gündür. Milli Mücadele ruhunun doğmasına ışık yakan gündür. Bunun neticesidir ki, Çanakkale’de on binlerce, çoğu çocuk yaştaki gencini toprağa veren Türk Ulusu , “Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum! Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimize başka kuvvetler ve komutanlar geçebilir!” emrini veren, ve “özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde tek bir çatı altında kenetlenip dünya tarihini değiştirecek Kurtuluş Savaşı destanını yazmıştır. Çanakkale’de büyük bir öngörü ve askeri dehasıyla savaşın seyrini değiştiren Mustafa Kemal, Milli Mücadeleye başlayınca askerlikten istifa etmesine, hakkında tutuklama kararı, idam fermanı çıkarılmasına rağmen inandığı yoldan dönmemiş; ‘Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ inancıyla yoluna devam etmiştir.

Mustafa Kemal’in Çanakkale Savaşlarındaki üstün başarısıyla tarih sahnesinde yer alması ile birlikte, halk ona inanarak vatanın kurtuluşu için onu önder olarak görmüştür. Çanakkale bir önsözdür, Milli Mücadelenin başlaması için Türk halkının bir dirilişidir. Çanakkale Zaferinin 109. yılında;Cumhuriyetimizin güneşine karşı savaş açan dahili ve harici bedhahlar unutmasınlar ki “bu millet ezelden beri hür yaşamıştır ve hür yaşayacaktır!”

Bir asır önce Çanakkale'de yaşananlardan tüm dünya devletlerinin öğreneceği, öğrenmesi gereken çok şey var. Dünyanın dört bir yanında yaşayan biz Atatürkçülerin en büyük amacı, Çanakkale mucizesinin kahramanı Atatürk'ün; ömrünün büyük kısmı savaş alanlarında geçmiş bir komutanın tüm insanlık için BARIŞ idealini dünyaya tanıtmaktır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Çanakkale kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ve o savaşta vatanı uğruna canlarını veren tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. Onlara minnet borcumuzu ödemek için mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğimize bir kez daha söz veriyoruz; ve diyoruz ki: Çanakkale Ruhu bugün de Dimdik Ayaktadır!Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu – ADDP

Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu ADDP !8 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 109.yılı Bildiri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ