NORVEÇ’TE BİR KİŞİ YANLIŞLIKLA KAZANDIĞI 25 MİLYON KRONU İADE ETTİ

Norveç'te bir kişi yanlışlıkla lottodan 25 milyon kron kazandı. Daha sonra parayı bahis şirketine iade etti. Norsk Tipping'in lotto operasyonları başkanı Hans Erland Ringsvold, gazete VG'ye bunun yanlış olduğunu fark ettiğini söylüyor.

NORVEÇ’TE BİR KİŞİ YANLIŞLIKLA KAZANDIĞI 25 MİLYON KRONU İADE ETTİ
NORVEÇ’TE BİR KİŞİ YANLIŞLIKLA KAZANDIĞI 25 MİLYON KRONU İADE ETTİ Admin
Bu içerik 661 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Norveç gazetesi VG’nin haberine göre Devlet şans oyunları şirketi Norsk Tipping, Svenska Spel (İsveç Lotto Şirketi)'in Norveç'teki eşdeğeridir. Geçenlerde bir adam şirketin sitesinde bir şans oyunu oynadı. Söz konusu oyunda maksimum kazancın 100.000 kron olmasına rağmen adam 25 milyon kron kazandı.

Bu şans oyununda tek istisna beş milyon kronluk ikramiyedir. Yine de 25 milyon kron kişinin banka hesabına aktarıldı. Norveç Piyango Ajansı'nın bölüm müdürü Tore Bell gazeteye, ”Bu çok ciddiye aldığımız bir konudur” açıklamasını yapıyor.

Norsk Tipping'in oyun operasyonları müdürü Hans Erland Ringsvold, hatanın "taşeronla ilgili bir hata" nedeniyle meydana geldiğini söylüyor. Ringsvold, ilk kez böyle bir hatayla karşılaştığımızı söylüyor. Ancak oyuncu, "oyunda bu kadar yüksek kazançlar olmadığı için bunun bir hata olması gerektiğini anladıktan" sonra parayı kendi inisiyatifiyle iade ediyor.

Ayrıca Ringsvold, ”Müşteri bunun yanlış olduğunu anladığı için bizzat bizimle iletişime geçti. Müşteri parayı iade etti ve biz de elbette bundan mutluyuz. müşterinin bu durumda örnek teşkil edecek şekilde davranışını takdir ediyoruz” diyor. Norsk Tipping yönetimi, benzer bir olayın tekrar yaşanmasını önlemek için önlemler alması gerektiğine inanıyorlar.

Norveç Lotto Şans Oyunları 25 milyon kron iade Lotto Şirketi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ