İRAN CUMHURBAŞKANI VE BERABERİNDEKİLER HELİKOPTER KAZASINDA YAŞAMLARINI YİTİRDİLER

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Doğu Azerbaycan eyaletinde yaşanan helikopter kazasında hayatını kaybetti. İran resmi haber ajansı IRNA, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan’ın helikopter kazası sonucu hayatlarını kaybettiklerini duyurdu.

İRAN CUMHURBAŞKANI VE BERABERİNDEKİLER HELİKOPTER KAZASINDA YAŞAMLARINI YİTİRDİLER
İRAN CUMHURBAŞKANI VE BERABERİNDEKİLER HELİKOPTER KAZASINDA YAŞAMLARINI YİTİRDİLER Admin
Bu içerik 235 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Dün içinde İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin de bulunduğu helikopterin sorun yaşadığı duyrulmuştu. ÇüHelikopterde çok sayıda İranlı ileri gelenin - Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Doğu Azerbaycan Valisi Malek Rahmati ve Yüce İmam Muhammed Ali Ale-Hashem - karıştığı kaza, Pazar günü öğle yemeğinde meydana geldi.

Cumhurbaşkanına eşlik eden ve için bakanlarında bulunduğu diğer iki helikopterle varış noktalarına erişti. Cumhurbaşkanı taşıyan helikopter Doğu Azerbaycan'ın Azerbaycan sınırındaki dağlık bir bölgesine yağmur ve sisli çok kötü hava koşullarında düştü. O zamandan bu yana, engebeli arazide büyük bir kurtarma operasyonu yürütülüyor.

Kaza zorlu hava koşullarında meydana geldi ve yağmur ve soğuk devam etti. Gece boyunca sıcaklığın sıfır dereceye veya daha da kötüye düşmesi bekleniyordu. Ancak Pazar akşamının erken saatlerinde, cumhurbaşkanı ve diğer İranlı liderlerin kazada hayatını kaybetmesinden korkuluyordu. Pazartesi sabahı İsveç saatiyle 06'da şu haber geldi: Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve helikopterdeki diğer kişiler hayatını kaybetti.

Iran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi Helikopter kazası yaşamını yitirdi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ