LONDRA’DA CAMİDE MÜEZZİN BIÇAKLANDI

Londra Merkez Camii'nde müezzine olarak görev yapan kişiye bıçaklı saldırı yapıldı. Olayın ardından bir kişi cinayet girişimi şüphesiyle gözaltına alındı. Bıçaklandıktan sonra hastaneye kaldırılan müezzinin 70'li yaşlarda olduğu açıklandı.

LONDRA’DA CAMİDE MÜEZZİN BIÇAKLANDI
LONDRA’DA CAMİDE MÜEZZİN BIÇAKLANDI Admin
Bu içerik 614 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Bugün İngiltere’nin başkenti Londra’da Merkez Camii müezzine karşı isveç saatiyle 16.00 dolaylarında bir bıçaklı saldırı gerçekleştirildi. Londra Polisi müezzinin hayati tehlikesinin bulunmadığını açıkladı. Londra Merkez Camii, kent ortasındaki Regent’s Parkı’nın içerisinde bulunuyor.

Olayın duyulmasının ardından olay yerine polislerin yanı sıra gerekli yardım ekipleri de yollandı. Müezzinin boynundan yaralandığı bildiriliyor. Londra Polisi, saldırının “terör bağlantılı” olmadığını açıkladı.

Basına yansıyan görgü tanıklarının ifadelerine göre saldırganın birkaç aydır düzenli olarak camiye geldiği ve müezzinin arkasında namaz kıldığı belirtildi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yayınladı ve üzüntülerini belirtti. Mesajında, “Londra Merkez Camii'nde gerçekleşen saldırıyı duyduğum da çok üzüldüm. Bunun, özellikle ibadethanede gerçekleşmesi çok korkunç” tümcelerini kullandı.

İngiltere Londra Merkez Camii müezzin bıçak yaralama Londra Polisi Boris Johnson Twitter
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ