FRANSA’NIN NİCE KENTİNDE 3 KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ

Fransa’nın nice kentinde Notre Dame-katedralen kilise yakınında iki kadın ve bir erkek bıçaklanarak saat 09.00 sularında öldürüldü. Nice Belediye Başkanına göre, saldırgan “Allahu Ekber” diyerek eylemini gerçekleştirdiğini ileri sürdü.

FRANSA’NIN NİCE KENTİNDE 3 KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ
FRANSA’NIN NİCE KENTİNDE 3 KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ Admin
Bu içerik 565 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Fransa henüz boğazı kesilerek öldürülen öğretmen şokunu atlatamadan ikinci bir olay meydana geldi. Dünya basınına yansıyan bazı iddialara göre bir kişi Nice kentinde Notre Dame-katedralen’in yakınında “Allahu Ekber” diyerek iki kadın, bir erkek  üç kişiyi bıçaklayarak öldürdü.  İçişleri Bakanlığı bu durumun bir terör saldırısı olduğunu basına aktardı. Saldırgan yaralı olarak yakalandı.

Nice Belediye Başkanı Christian Estrosi, Twitter hesabından bunun terörist bir saldırı olduğuna ve bir kişinin tutuklandığına dair haberler geldiğini yazıyor. Belediye başkanına göre eylemci tedavi gördüğü sırada defalarca "Allahu Ekber" dedi.

İçişleri Bakanı Gérald Darmanin Twitter hesabında, "Bölgeden uzak durun ve talimatlara uyun" diye yazıyor ve İçişleri Bakanlığı'nın şu anda bir kriz toplantısı düzenlediğini söylüyor.

Basına yansıyan haberlerde bazı çelişkiler görülüyor. İlk değerlendirmeye göre, iki kadın öldü ve üçüncü bir kişi sunni tenefüsle hayata döndürülmüş oldu. Bu kişinin daha sonra yaşamını yitirdiği açıklandı. Böylece ölü sayısı üçe çıktı. Reuters'in haberine göre bir polis kaynağı ise, bir kadının boğazının kesildiğini yazıyor.

Nice'deki olaydan sadece iki saat sonra, bıçaklı bir kişi Fransa'nın Avignon kentinde, Nice'e 250 km'den biraz daha uzaktaki polise saldırdı. Avrupa 1 Radyo kanalı’nın haberine göre, saldırgan "Allahu ekber" diye bağırdığı ve radyo kanalına göre polisin bağlantı olup olmadığını araştırdığı söyleniyor.

Ayrıca Sudiarabistan’ın Cidde kentindeki Fransa Konsolosluğu polis korumalarına bir kişinin bıçakla saldırdığı ve bir güvenlik görevlisinin ağır yaralandığı açıklanırken saldırganın yakalandığı bildiriliyor.

Güncellenecektir...

Fransa Nice bıçaklı saldırı Notre Dame-katedralen Allahu Ekber Terör Christian Estrosi Twitter Gérald Darmanin İçişleri Bakanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ