BAŞBAKAN KRİSTERSSON PARTİ LİDERİNİ TOPLUYOR

Başbakan Ulf Kristersson bu akşam saat 17: 00 de parti liderlerini toplayarak NATO çerçevesinde gelişen son olayları ve NATO üyeliği konusundaki son gelişmeleri görüşecek. Basına yansıdığı kadarıyla İsveç’in bir dezenformasyon olayıyla karşı karşıya kaldığı varsayımı da ele alınacak.

BAŞBAKAN KRİSTERSSON PARTİ LİDERİNİ TOPLUYOR
BAŞBAKAN KRİSTERSSON PARTİ LİDERİNİ TOPLUYOR Admin
Bu içerik 380 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Danimarka-İsveç vatandaşı olan Rasmus Paludan’ın Kuran'ı yakmasının ardından İsveç'e yönelik kapsamlı bir dezenformasyon kampanyası yürütüldüğü ileri sürülüyor. İsveç terör için "meşru bir hedef" olarak gösteriliyor. Basına yansıyan bazı haberlere göre, Başbakan Kristersson bu akşam parti liderleriyle ile yapılacak toplantıda bu konunun ele alınacağı belirtiliyor.

Başbakan Ulf Kristersson'un diğer parti liderlerini davet ettiği bu akşamki toplantıya Ulusal Güvenlik Teşkilatı (Säpo), Psikolojik Savunma Dairesi ve Dışişleri Bakanlığı da katılacak.

Bu toplantıda parti liderlerine verilecek bilgiler, diğer şeylerin yanı sıra, İsveç'in şu anda kapsamlı yanlı enformasyon etkisine maruz kaldığı ve İsveç'in maruz kaldığı önceki durumlardan daha saldırgan olduğu konusu da görüşülecek.

                                      Pakistan'da İsveç bayrağı yakılarak protesto gerçekleştiriliyor.

İsveç'in çeşitli yabancı aktörler tarafından yayıldığı ileri sürülen görüntülerde, İsveç'in İslam düşmanı bir ülke olduğu ve Kuran yakmanın İsveçli yetkililerle istişare edilerek gerçekleştirildiği ileri sürülüyor.

Böylece İsveç, bunun bir sonucu olarak terörizm için meşru bir hedef olarak tanımlanıyor. Bilgilerin arkasında yatan Psikolojik Savunma Dairesi’ne göre, İsveç'e yönelik tehditler ve şiddeti destekleyen mesajların sayısı, geçen yılki Paskalya isyanlarından ve dikkatlerin çocukların bakımı için İsveç'e çevrilmesinden daha fazla.

Bu kuruma göre, İsveç'in olumsuz imajına Rusya da dahil olmalı deniliyor ve Rusya, İsveç'in NATO üyeliğinin ne anlama geldiğine dair olumsuz algıları yaymak için hareket ediyor, görüşü ileri sürülüyor.

İsveç Başbakan Ulf Kristersson parti liderleri toplantı dezenformasyon Kuran yakma ülke güvenliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ