FİFA’DA RÜŞVET SKANDALI BÜYÜYOR

Dünya Futbol Federsayonu (FİFA) içerisinde ortaya çıkarılan son zamanların en büyük rüşvet skandalına pek çok kişinin içeriden ve dışarıdan karıştıı ortaya çıktı.

FİFA’DA RÜŞVET SKANDALI BÜYÜYOR
FİFA’DA RÜŞVET SKANDALI BÜYÜYOR
Bu içerik 1323 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

FİFA içerinden iki tane başkan yardımcısı olmak üzere çok sayıda kişinin rüşvet ve kara para aklanmasında rol aldığı açıklamaları yapılıyor. FİFA’nın internet sayfasında FİFA Başkanı Sepp Blatter, “Bu tür durumların futbol dünyasında yeri yoktur. FİFa olarak bu kişileri temizlemek için elimizden gelen herşeyi yapacağız” biçiminde açıklamalar yer alıyor.

Hakkındaki suçlamalar nedeniyle 2011yılında görevinden ayrılan ve rüşvet dosyası kapatılan FİFA eski başkan yardımcılarından Jack Warner tekrar gündeme geldi. Warner dün Trinidad och Tobago polisine teslim olarak kefaletle 7,5 milyon Türk Lirası  karşılığında serbest bırakıldı ve pasaportuna el konularak ülke dışına çıkışı yasaklandı. Warner haftada iki gün polise giderek imza verecek.

Trinidad och Tobago adalet kurumları Amerika ile bir yıldır işbirliği içerisinde olduklarını ve Jack Warner’i USA’ya 12 Haziran’daki USA’da yapılacak yargılamadan önce Amerika’ya teslim edeceklerini belirtiyorlar.

FİFA Başkanı Sepp Blatter, kurumun Disiplin KurulU’nun sert tepki gösterek çalışmalarına başladığını dile getirerek, “Biz her türlü araştırma ve soruşturmalara açığızç Amerika ve İsviçre kurumlarının soruşturmalarına yardımcı olacağız. Biz de kurum içerisinde gerekli önlemleri daha da sıkılaştırmaya çalışacağız. FİFA olarak daha öncede bu tür durumlarda kişileri uzaklaştırdık ve gerekli önlemleri aldık. İşin özünde bugünlerde ortaya çıkan durumlar için biz, geçen yıl İsviçre kurumlarına gerekli olan dosyaları verdik” yönünde açıklamalarını sürdürüyor.

Futbol dünyasında asrın rüşvet skandalı diyebileceğimiz olaya dünyanın her yanından tepkiler sürüyor. Bu olay rüşvetin sızamayacağı kurumun olmadığını gösteriyor. Güney Afrika Cumhuriyeti 2010 yılında Dünya Futbol Şampiyonası’nın ülkelerinde düzenlenmesi için yaklaşık 30 milyon Türk Lirası rüşvet vermiş.

fifa rüşvet jack warner sepp blatter skandal futbol
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ