İSVEÇ KADIN BUZ HOKEY TAKIMI ULUSAL MAÇLARI BOYKOT EDİYOR

İsveç Kadın Buz Hokeyi Ulusal Takımı maaşlarını ve kendilerine uygun görülen koşulları protesto etmek için ulusal maçları boykot etme kararı aldılar.

İSVEÇ KADIN BUZ HOKEY TAKIMI ULUSAL MAÇLARI BOYKOT EDİYOR
İSVEÇ KADIN BUZ HOKEY TAKIMI ULUSAL MAÇLARI BOYKOT EDİYOR Admin
Bu içerik 1211 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Kadın buz Hokey Ulusal Takımı’nda oynayan yaklaşık 43 kadın oyuncu dün yaptıkları bir açıklamayla ulusal maçlarda oynamama kararı aldılar. Bu neden olarak da maaşlarının düşük olması ve kendilerine uygun görülen koşulların kötülüğünü ileri sürdüler.

Kadın oyuncuların bağlı olduğu sendika SICO, oyuncularla birlikte bir iyileştirme listesi hazırladıklarının duyurdu. Oyuncularla birlikte bir ortak bildiri yayınladılar. Bildiride kısaca, “Bugün bizim oyuncular sendikası, SİCO, İsveç milli takımında günlük hayatımızın ne olduğunu belirten bir metin yayınlayacak. Örneğin, bu aşağıdaki gibi konuları içerecektir: Güney Kore'deki 2018 Olimpiyatlarından bir ay önce, Turku’dan Cumartesi gecesi Fin feribotuyla eve gönderildik; İsveç Buz Hokeyi Federasyonu'nun baş yetkilisi Tommy Boustedt, Dünya Kupası Kampımızı ilk kez ziyaret etti, ancak oyuncu grubunu tek bir kez olsun karşılamadığı gibi; sanki beş yıldır bayanlar için uyarlanmış Milli Takım giysi isteğimiz sürekli kabul görmedi - ama yine de beş yıl önceki erkek oyuncuların giydiği modelleri dağıttılar – Fakat bize de her zaman saygı önemlidir, biz de bu görüşlerimizi tartışmak istiyoruz  ama bizi susturmaya çalıştılar. İsveç Buz Hokeyi Derneği ile toplantılar yapmak ve bu konuyu tartışmak için çok çalıştık” ifadeleri sendikanın internet sayfasında yer aldı.

İsveç Buz Hokeyi Federasyonu Sekreteri Tommy Boustedt basının sorularına sms ile verdiği yanıtta, “SİCO ile kısa ve doğrudan temas kurduk, ancak henüz bize doğrudan herhangi bir destek ya da başka bir istek gelmedi. Eğer biz ya da onlar olsun, biz bunu SİCO ile doğrudan ilk etapta tartışmak istiyoruz. Bu nedenle, şu anda verecek başka bir yorumum yok” diye yazıyor.

İsveç Kadın Ulusal Buz Hokeyi Takımı boykot İsveç Buz Hokeyi Federasyonu Tommy Boustedt SİCO
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ