KORONAVİRÜSÜ DANİMARKA VE NORVEÇ’TE OKULLARI KAPATTI

Danimarka ve Norveç Hükümeti anaokulundan üniversiteye kadar tüm okulların kapatılmasına yönünde karar aldılar. İsveç Hükümeti sağlıklı çocukların okula devam etmesinden yana bir tavır sergiliyor.

KORONAVİRÜSÜ DANİMARKA VE NORVEÇ’TE OKULLARI KAPATTI
KORONAVİRÜSÜ DANİMARKA VE NORVEÇ’TE OKULLARI KAPATTI Admin
Bu içerik 1008 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Koronavirüsü tüm dünyanın korkulu rüyası oldu. 125’ten fazla ülkede görülen virüs can almaya devam ediyor. Danimarka Hükümeti Çarşamba günü ve Norveç Hükümeti de Perşembe günü aldıkları kararla okulların belli bir süre kapatılacağını açıkladılar. Danimarka’da Cuma günü ve Norveç’te pazartesinden itibaren okullar kapatııyor.

İsveç Hükümeti okul yöneticileriyle toplantılar düzenliyor ama bu konuda ortaya çıkan belirgin bir durum yok. Okullar Bakanı Anna Ekström, grip ya da benzeri hastalık belirtileri olan çocukların evde kalmaları ve sağlıklı çocukların okula devam etmeleri yönünde eğilim sergiliyor.

Okullar Bakanı Anna Ekström, “Böyle bir durumda, okul müdürlerinin öğrencilerin hak ettikleri eğitimi almaları için iyi kararlar alabilmeleri önemlidir” diyor. Devamla, “Hükümet bu konuyu çok ciddiye alıyor ve yakın gelecekte harekete geçmeye hazırız” yorumunu yapıyor.

Halk Sağlığı Kurumu uzman epidemiyolog Anders Wallensten, “İsveç'te de geçerli olabilir, ancak her eylem dikkatle değerlendirilmelidir. Okul kapatırsanız, çocukların bir yerlerde olmaları gerekir. Ebeveynleri sağlık bakımında çalışabilir, ancak evde olması gerekir. Dikkate alınması gereken çok şey var” değerlendirmesini yapıyor.

koronavirüsü Danimarka Norveç okul eğitim kapatmak İsveç Anna Ekström Anders Wallensten Halk Sağlığı Kurumu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ