TELE2 GİZLİCE STOCKHOLM KENT MERKEZİNDE 5G AĞINI BAŞLATTI

Telefon şirketleri Tele 2 ve Telia arasındaki 5G savaşı hızlanıyor. Pazar günü Tele2, yeni bir ulusal 5G ağı başlatmak için ilk önemli adımı attı. Ancak şu ana kadar sadece Stockholm'un merkeziyle sınırlı olacak.

TELE2 GİZLİCE STOCKHOLM KENT MERKEZİNDE 5G AĞINI BAŞLATTI
TELE2 GİZLİCE STOCKHOLM KENT MERKEZİNDE 5G AĞINI BAŞLATTI Admin
Bu içerik 1050 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Telia ve Ericsson Pazartesi günü, Stockholm'deki yeni 5G ağlarını başlatmak için ortak bir basın toplantısı düzenleyeceklerdi. Ancak Pazar günü telefon şirketi Tele2, 5G ağını Stockholm'da iç merkez bölgelerinde gizlice başlattı.

Tele2 Genel Müdürü Anders Nilsson. “Biz telekom endüstrisinin meydan okuyucusuyuz. Bu şirket 30 yıl önce tekele ve Ulusal Telekom Kurumuna meydan okumaya başladı. Bu, üzerimizde yaşayan bir ruhtur ve ilk olmak istediğimiz doğaldır. Bu yeni nesil ağıdır ve müşterilerimze Tele2'den hizmet alma fırsatı veren ilk kuruluş olduğunuz açıktır ve muhtemelen zaman içinde bundan çok yararlanacağız. Ancak şimdiye kadar bu Tele 2'nin sunduğu olanaklardan etkilenen çok sınırlı bir grup vardı. Bu ağ sadece Stockholm'un iç merkezini içeriyodu. Bu durumun sonucunda tüm İsveç'i kapsayacak ulusal bir 5G ağının başlangıcı olacağız” biçiminde tanımlanıyor.

Nilsson devamla, "Bu bir test ağı değil, küçük bir ölçek değil, ama şimdi genişlemeye başladığımız normal ağ.  Devlet henüz 5G için kullanılacak frekansları tam olarak kullanıma sunmadı, ancak serbest piyasada frekansları satın almayı başardık, böylece bunu ticari olarak başlatabiliriz" yorumunu yapıyor.

Nilsson, Samsung şirketinden sonra bu ağ için uygun üretim yapacak hangi şirket var yönünde bir soruya ise, Bunu söylemeye cesaret edemem. Ama gerçekten beklediğimiz şey, Apple'ın 5g iPhone'unu piyasaya sürmesi bekliyoruz. Bunu henüz söylemediler, ancak bunun bir kilometre taşı olacağı açık” biçiminde yanıtlıyor.

Bununla birlikte, Anders Nilsson birçok önemli avantaja işaret ediyor ve Tele 2'nin 5G kullanıcıları, 1 Gbit / saniyeyi aşan hızlara erişebiliyor; bu da günümüzün 4G ağından dört kat daha hızlı olduğuna dikkat çekiyor.

Anders Nilsson, “Gecikme daha az olacak, hız daha hızlı olacak, bu da işleri daha hızlı indirebileceğiniz anlamına geliyor. Örneğin, bir uzun metrajlı filmin indirilmesi yalnızca birkaç saniye sürer ”diyor.

Yeni 5G teknolojisi, ağlarda daha fazla iletim kapasitesi gerektiren yeni hizmetler ve akıllı araçlar da açıyor. Pazar günü, Operatör3 adlı şirket Haziran ayında Malmö, Lund, Helsingborg, Västerås, Uppsala ve Stockholm'un batı bölgelerinde 5G ağının başlatılacağını duyurdu. Tanıtım, geçen yıl Aralık ayında güney Stockholm'de başlayan 5G ağının genişletilmesi anlamına geliyor.

İsveç Tele2 Telia Ericsson Opetatör3 5G Stockholm Malmö Göteborg Anders Nilsson
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ