SOSYAL MEDYAYA ‘HAYIR’ OPERASYONU

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) mühürsüz oy kararının protesto edildiği eylemler hakkında paylaşımlarda bulunan sosyal medya hesapları ve internet sitelerine erişim engellendi...

SOSYAL MEDYAYA ‘HAYIR’ OPERASYONU
SOSYAL MEDYAYA ‘HAYIR’ OPERASYONU
Bu içerik 1435 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI


Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) mühürsüz oy kararının protesto edildiği eylemler hakkında paylaşımlarda bulunan sosyal medya hesapları ve internet sitelerine erişim engellendi.

Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından çok sayıda sosyal medya hesabı, bazı hesaplardan yapılan paylaşımları ve internet adreslerine erişim engeli geldi.
 

Birgün gazetesinin haberine göre, mahkeme tarafından 'Terörü öven, şiddete ve suça teşvik eden kamu düzeninin ve milli güvenliği tehdit eden, yaşam hakkı ile kişilerin can ve mal güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesine bağlı olarak içeriğin çıkarılmasına/erişimin engellenmesine dair tedbir kararı, 5651 sayılı kanunun 8/A maddesinin 2. fıkrası uyarınca onaylanmasına karar verilmiştir' cümleleriyle alınan karar, 40 Twitter, 2 Facebook, 4 internet sitesi ve çok sayıdaki Twitter paylaşımının kaldırılmasını içeriyor.
 

BUNLARI PAYLAŞANLAR ENGELLENDİ

16 nisan anayasa değişikliği referandumunda YSK'nin mühürsüz oyların kabulüne ilişkin aldığı kararın protesto edildiği eylemler hakkında yapılan paylaşımlara da mahkeme tarafından erişim engeli geldi.


 

GEZİ PARKI TWITTER HESABINA DA ENGEL

Tele 1 Televizyonu ve ABC Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'ın, yapılan hukuksuz gözaltılara tepki gösterdiği paylaşımı da engellenen paylaşımlar arasında.


 

BirGün haber müdürü İbrahim Varlı'nın ve CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker'in Kadıköy'de YSK protestolarında attığı iki Tweet hakkında aynı gerekçeyle erişim yasağı geldi.
 

CHP'li Ali Şeker, Kadıköy'de yapılan YSK protestolarında Periscope canlı yapmıştı. Alınan erişim yasağı kararı, Şeker'in bu paylaşımını da içeriyor.
 

27 Mayıs 2013 Gezi Parkı'na giren ilk kepçeyi durduran Ayağa Kalk sloganıyla ilk çağrıyı yapan Twitter hesabı olan @TaksimGeziParkı'nın, "Hayır" protestolarından paylaştığı tweetlerinden bazıları da engellendi.
 

Birleşik HAZİRAN Hareketi'nin birçok yerdeki örgütlenmelerinin Twitter hesapları hakkında da kapatılma kararı alındı.

Sendika.Org haber sitesinin Twitter hesabı ve direnisteyiz4.org haber sitesi hakkında kapatılma kararı alındı.
 

Erişim yasağı kararı alınan o hesaplar ve paylaşımlar:
Kaynak: abcgazetesi

 

Türkiye Basın Sosyal Medya yasak twitter
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ