BARIŞ TERKOĞLU’NUN AVUKATI TELE1’E KONUŞTU

Odatv Haber Müdürü Ve Cumhuriyet Gazetesi yazarı Gazeteci Barış Terkoğlu, sabaha karşı evinden gözaltına alındı. Gözaltıyla ilgili TELE1’e bilgi veren Avukat Celal Ülgen, gözaltı kararına gerekçe olarak, Libya’da şehit olan MİT mensubununu cenazesine ilişkin yapılan haberlerin gösterildiğini belirtti.

BARIŞ TERKOĞLU’NUN AVUKATI TELE1’E KONUŞTU
BARIŞ TERKOĞLU’NUN AVUKATI TELE1’E KONUŞTU Admin
Bu içerik 1222 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

Avukat Celal Ülgen, Terkoğlu’nun sabah saatlerinde evinden gözaltına alındığını ve Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube’ye götürüldüğünü söyledi. Ülgen, Terkoğlu’nun avukatlarının yanında olduğunu ve ifade alınmasını beklediğini belirtti. Ülgen, “Çok kolayca çağrılabilecek bir kişiyi sabahleyin yatağından almak, manevi bir işkence çektirmek; geleneksel hale geldi. FETÖ yargısından bu yana polisimiz bunu çok seviyor ne yazık ki” sözleriyle de gözaltı kararına tepki gösterdi.

Basın Kanunu’nu da anımsatarak bilgi veren Ülgen, “Basın Kanunu’na göre haberde bir suç unsuru varsa; sorumlu tutulması gereken haberin yazarıdır. Haberin yazarı belli değilse, yurtdışındaysa ya da ceza verilemeyecek konumdaysa sorumlu müdüre yansır. Savcılar, iktidarın sopası gibi davranmayı alışkanlık haline getirdiler ve önce Barış’tan başladılar” dedi.

BARIŞ PEHLİVAN BİLGİ VERDİ

Terkoğlu’nun gözaltı kararını duyuran Gazeteci Barış Pehlivan, “Barış Terkoğlu şehit olan MİT mensubunu deşifre etmekten gözaltına alındı. Halbuki şehidimizin ismi ve soyadı açık şekilde, Odatv’nin haberinden 1 hafta önce Meclis’te canlı yayında açıklandı. Ve birçok yerde haber oldu. Biz buna rağmen soyadını kodladık” açıklamasında bulundu.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da OdaTv sorumlu haber müdürü Barış Terkoğlu’nun gözaltına alınmasının yanlış olduğunu belirterek, “Soruşturmanın bir an önce sonuçlandırılmasını, haksız gözaltı işlemine bir an önce son verilmesini temenni ediyorum” dedi.

MERDAN YANARDAĞ: SUÇU, SİZİN GİZLİCE LİBYA ŞEHİTLERİNİ TOPRAĞA VERMENİZİ ORTAYA ÇIKARMASI MI?

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ da Terkoğlu’nun gözaltına alınmasına tepki gösterdi. Yanardağ, “Sevgili kardeşim, gazeteci Barış Terkoğlu baskıcı rejim tarafından gözaltına alındı. Ne istiyorsunuz Barış’tan? Suçu, sizin gizlice ve törensiz şekilde Libya şehitlerini toprağa vermenizi ortaya çıkarması mı?”dedi.

KIRMIZI KEDİ: YAZARIMIZIN YANINDAYIZ

Barış Terkoğlu’nun Sızıntı, Mahrem ve Metastaz kitaplarını yayımlayan Kırmızı Kedi Kitabevi de gözaltına tepki göstererek, “Yazarımızın yanındayız” dedi.

Kaynak: www.abcgazetesi.com

Türkiye Odatv Barış Terkoğlu avukat Celal Ülgen TELE1 Kırmızı Kedi Yayınları Merdan Yanardağ Metin Feyzioğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ