KAROLİNSKA HASTANESİ 600 KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARIYOR

Karolinska Üniversite Hastanesi 600 çalşanını işten çıkarıyor. Bunlardan 250 tanesi doktor, 350 tanesi hemşire yardımcısı konumunda bulunuyor.

KAROLİNSKA HASTANESİ 600 KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARIYOR
KAROLİNSKA HASTANESİ 600 KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARIYOR Admin
Bu içerik 1162 kez okundu.

 

İSVEÇ POSTASI

İsveç’in dünyaca tanınmış hastanesi olan Karolinska Üniversite Hastanesi bugünn yayınladıkları basın bildirisiyle 600 sağlık hizmetlerinde çalışanını işten çıkaracağını açıkladı. İşten çıkarılacakların 250’si doktor ve 350 tanesi hemşire yardımcısı olarak hizmet veriyorlardı.

Hastanenin ekonomik zorluklar içerisinde olduğu ve bu yıl 1,6 milyar kron (yaklaşık 10 milyar Türk Lirası) açık bulunduğu belirtiliyor. Hastane müdürü amaçlarının hastalara en iyi hizmeti vermek olduğunu ifade ediyor.

Geçen bahar, sağlık hizmetlerini yerine getirmek için idarede çalışan 500 kişin işten çıkarılacağı söylenmişti ve bunlarının işlerine son verildi.

Şimdi ikinci bir darbe geldi: 250 sağlık hizmeti ve 350 bakım hizmeti veren kişiler işten çıkarılıyor. Basın bildirisinde işten çıkarma eyleminin ayrıca hastane servisi dahilinde birkaç hizmeti de kapsadığı açıklanmaktadır.

İsveç Tabipler Birliği Başkanı Yvonne Dellman bu bildiriyle dehşete düştüğünü açıklayarak, “Bu korkunç. İşten çıkarmalar uzmanlık yeterliliğimizi yitireceğimiz anlamına geliyor ve on yıllar boyunca hissedileceğini gösteriyor” diye tepkisini dile getiriyor.

İsveç Karolinska Karolinska Hastanesi işten çıkarma doktor hemşire yardımcısı ekonomik kriz İsveç Tabipler Birliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ