İSVEÇ’TE DE KORONA VİRÜS GÖRÜLDÜ

İsveç’te İlk kez Korona virüsü vakasına rastlandı. Basına yansıyan haberlere göre Stockholm’un 360 km güneyindeki Jönköping kentinde ateş ve öksürük nedeniyle hastaneye gelen bir kadında görüldü.

İSVEÇ’TE DE KORONA VİRÜS GÖRÜLDÜ
İSVEÇ’TE DE KORONA VİRÜS GÖRÜLDÜ Admin
Bu içerik 1592 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Her geçen gün korona virisünün görüldüğü ülke sayısı artıyor. Çin’deki Wuhan kentini ziyaret eden ve 24 Ocak günü İsveç’e gelen bir kadın virüsün belirtilerinden olan ateş ve öksürük nedeniyle Jönköping’deki İl Devlet Ryhov Hastanesine başvurdu. Hastanede belirtiler nedeniyle gözlem altına alındı. Halk Sağlığı Kurumu Bölüm Müdürü Karin Tegmark Wisell, ”Beklenmedik bir durum değildi. Bizim değerlendirmelerimiz burada da olabileceği yönündeydi” açıklamasını yapıyor.

Bugüne kadar 21 ülkede 9 800 vaka görüldü. Bunun 129 tanesi Çin dışında meydana geldi. Şimdiye kadar virüsten 213 insan yaşamını yitirdi. Dünya Sağlık Örgütü dün düzenlediği toplantıda ”Uluslararası Acil Durum” açıklaması yaptı.

Halk Sağlığı Kurumu Bölüm Müdürü Karin Tegmark Wisell, ”Bireysel vakaların İsveç'te bir enfeksiyon virüsün yayıldığı anlamına gelmiyor. Şu anda bu riskin diğer ülkelerden edinilen deneyime dayanarak çok düşük olduğunu düşünüyoruz. Sağlık hizmetlerinin böyle vakaları iyi ve güvenli bir şekilde ele alma rutinleri vardır” ifadelerini kullanıyor.

                                                            Sosyal İşler Bakanı  Lena Hallengren

Sosyal İşler Bakanı  Lena Hallengren ve Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Johan Carlsson düzenledikleri ortak basın toplantısında Bakan Hallengren, “Bu, salgının bilinmesinden bu yana Halk Sağlığı Kurumu'nun gelişmeleri yakından takip ettiği anlamına gelir. Sosyal İşler Bakanlığı ve Hükümete sürekli bilgi verdiler. Şimdi durum kötüleştiğinde tüm araçların kullanılabilir olmasını, sosyal olarak tehlikeli bir hastalık olarak sınıflandırılmasını istediklerini ve böylece gönüllü olanlardan başka önlemler alabileceklerini değerlendirdiler” diyor

Sosyal İşler Bakanı  Lena Hallengren devamla, “İyi bir hazırlığa sahip olmamızı, yapıların iyi işlediğini ve değişebilecek bir duruma hazır olduğumuzu sağlamakla ilgilidir. Bugünkü gibi değil, başka bir gelişime hazırlıklı olmalıyız” görüşlerini dile getiriyor.

İsveç Jönköping Korona Virüsü Ryhov Hastanesi kadın Çin Wuhan Sosyal İşler Bakanı Lena Hallengren Halk Sağlığı Kurumu Johan Carlsson
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ