İSVEÇ BAŞBAKANI STEFAN LÖFVEN: HÜKÜMET HAZIR

Başbakan Stefan Löfven Pazartesi günü düzenlediği basın toplantısında, "İsveç'in genel uzmanlığı ve yeteneği birleştirildi ve hükümet hazırlandı," dedi.

İSVEÇ BAŞBAKANI STEFAN LÖFVEN: HÜKÜMET HAZIR
İSVEÇ BAŞBAKANI STEFAN LÖFVEN: HÜKÜMET HAZIR Admin
Bu içerik 771 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

İçişleri Bakanı Mikael Damberg, birçoğunun endişeli olduğunu ve söylentilerin yayılma riski bulunduğunu belirtti. Damberg, ”Dezenformasyon için bir üreme alanı da vardır, bu yüzden her zaman kaynağı kontrol edin” dedi.

İsveç, sağlık personeli için kişisel ekipmanların ortak tedarikine katılacaktır. Gün boyunca yapılan görüşmelerde bu konuda da karara varıldı. Sosyal Güvenlik Bakan Lena Hallengren, "Halk Sağlığı Kurumu bu konuda yurtdışından  artan risk olduğununu kabul etti. Bu daha büyük bir salgın hastalık riski alırsak daha donanımlı olduğumuz anlamına gelir" dedi.

Halk Sağlığı Kurumu yurtdışından şüphelenilen vakalar söz konusu olduğunda artan baskıyı görerek, Genel Müdür Johan Carlson, ”Temelde İtalya ve İran'daki gelişmeler bize, yurtdışından idare edilecek birçok vakamız olduğunu gösterdi. Şimdiki risk öncekinden biraz daha yüksek. Ancak, hükümetin Air China ile doğrudan uçuşları durdurma veya Güney Kore'ye benzer bir şey sunma gibi bir planı yoktur. Ancak İran'a güvenmiyoruz. Bu nedenle, şimdi İran'dan İsveç'e direkt uçuşları durduruyoruz. Bu, Çin'e benzer bir şey getirmemiz gerektiği anlamına gelmez” değerlendirmesini yaptı.

Ulusal Sağlık ve Refah Kurulu’ndan Olivia Wigzell, ”Yaşlılara daha fazla destek vermeye ve sağlık hizmetlerini ek kaynaklarla güçlendirmeye hazırız. Mobil telefon üzerinden tedavi ve bakım kaynaklarına ihtiyaç duyulabilir. Ama bugün bu konumda değiliz” açıklamalarında bulundu.

İsveç İsveç Hükümeti Başbakan Stefan Löfven koronavirüsü Halk Sağlığı Kurumu Sosyal Güvenlik Bakanı Lena Hallengren İçişleri Bakanı Mikael Damberg Çin İran Güney Kore Çin Hava Yolları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ