İSVEÇ’TE KORONOVİRÜSÜ TAŞIYANLARIN SAYISI 24 YÜKSELDİ

İsveç Halk Sağlığı Kurumu’nun verdiği bilgilere göre bugün Kuzey İtalya’da bulunan ve İsveç’e dönen 9 kişide koronrvirüsü görüldü. Bu sayıyla birlikte İsveç’te koronavirüsü taşıyanların sayısı 24’e ulaşmış oldu.

İSVEÇ’TE KORONOVİRÜSÜ TAŞIYANLARIN SAYISI 24 YÜKSELDİ
İSVEÇ’TE KORONOVİRÜSÜ TAŞIYANLARIN SAYISI 24 YÜKSELDİ Admin
Bu içerik 1067 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

İsveç’te koronavirüsü taşıyanların sayısı her geçen artıyor. Bugün Kuzey İtalya’da bulunan ve İsveç’e dönen 9 kişide koronavirüsü tespit edildi. Bunlardan biri Lund Üniversite yurdunda kalan bir öğrenci olduğu belirtildi. Bu kişilerden 4 tanesi Stockholm Bölgesinde oturuyorlar.

Enfeksiyon Hastalıkları Başkanı Per Follin, “Birbirleriyle ilişkili ve riskli bölge olarak sınıflandırılan yerlerden gelen üç kişi bulunmaktadır. Kuzey İtalya’ya seyahat eden ve geri dönen kişiler sayının artmasına neden oluyor. Bu da bizi şaşırtmıyor” yorumunu yapıyor.

İsveç Dışişleri Bakanlığı yayınladığı basın bülteninde Kuzey İtalya'dan artan vaka sayısına rağmen, şu anda Kuzey İtalya'ya seyahat etmeyi önermenin tavsiye edilmediğinin altını çiziyorlar. Bakanlık sözcüsü Sara Brynedal, “Hayır, İtalya gezileri için öneri yok. Ancak gelişmeler sürekli olarak izlenmektedir. Bizim bu konuda yapacağımız öneriler genellikle Halk Sağlığı Kurumu’nun tavsiyelerine dayanıyor” değerlendirmesini yapıyor.

Tüm dünyada koronavirüsüne yakalananların sayısı yaklaşık 91 bin civarındadır. Ölenlerin sayısı ise, 3 199 olarak kayıtlara geçmiş durumdadır. Bu hastalıktan iyileşenlerin sayısı 48 215 dolaylarındadır. İsveç’te bu virüsü taşıyan kişiler arasında ölüm vakası henüz yoktur.

İsveç Kuzey İtalya Lund koronavirüsü Per Follin Halk Sağlığı Kurumu İsveç Dışişleri Bakanlığı Sara Brynedal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ