İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNE YAKALANAN BEŞ YENİ HASTA ORTAYA ÇIKTI

İsveç’te beş tane yeni koronavirüsü vakası görüldü. Hastalar Värmland, Batı Götaland ve Skåne Bölgelerinde oturan kişilerde görüldü. Pazartesi günü 15 olan vaka sayısı bugün 35 olarak belirlendi. Koronavirüsü İsveç’te de artmaya devam ediyor.

İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNE YAKALANAN BEŞ YENİ HASTA ORTAYA ÇIKTI
İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNE YAKALANAN BEŞ YENİ HASTA ORTAYA ÇIKTI Admin
Bu içerik 897 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Halk Sağlığı Kurumu, Enfeksiyon Kontrol Kurulu ve bölgesel yetkililerden yapılan açıklamalar doğrultusunda koronavirüsü kapmış kişiler belirleniyor. Batı Götaland bölgesindeki kişi İran’dan, diğer kişiler ise Kuzey İtalya’dan ülkeye dönmüşler.

Enfeksiyon Kliniği doktoru Thomas Wahlberg yaptığı aöıklamada, ”Kişiler 1177 Bakım Kılavuzu üzerinden temas kurdular. Örnekleme için kliniğimize geldiler. Testler virüsü taşıdıklarını gösterdi” diyor.

Enfeksiyon Kliniği Şefi Björn Olsen, ”Bence bu salgının ilk ortaya çıkışı dolaysıyla salgının kendisi de muhtemelen sonbaharın sonlarına kadar bir süre devam edecek. O zaman koronavirüsünün insanlarda kalması muhtemeldir, ancak bu kalış bağışık sistemimizle dengelenecektir” ifadelerini kullanıyor.

Başbakan Stefan Löfven ise virüsün İsveç ve dünyada yayılmasını önlemenin ana temel amaçlarından olduğunu dillendiriyor.

Koronavirüsüne yakalanan 35 kişiden 15 tanesi Stockholm Bölgesinde, 10 tanesi Batı Värmland Bölgesinde, 3 tanesi Göteborg Bölgesinde, 3 tanesi Jönköping, 2 tanesi Värmland ve 1 tanesi ise Skåne Bölgesinde oturuyor. Bu kişiler İran ve Kuzey İtalya’da ülkeye gelen İsveç vatandaşı olan kişiler...

isveç koronavirüsü Batı Värmland Skåne Halk Sağlığı Kurumu Enfeksiyon Kontrol Kliniği Björn Olsen Stefan Löfven
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ