İSVEÇ’TE KORONAVİRÜS TAŞIYICISI 94 OLDU

Kuzey İtalya’ya gidip oradan dönenlerde koronavirüsü görülmeye devam ediyor. Bugün ortaya çıakn yedi yeni taşıyıcılarla birlikte sayı 94’e yükseldi.

İSVEÇ’TE KORONAVİRÜS TAŞIYICISI 94 OLDU
İSVEÇ’TE KORONAVİRÜS TAŞIYICISI 94 OLDU Admin
Bu içerik 897 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te koronavirisü kapmış kişi sayısı bugünle birlikte 94’e yükseldi. Bunların 51 tanesi orta ve Güney İsveç’te 28 tanesi Stockholm bölgesinde bulunuyor. İran ve Kuzey İtalya’dan gelen İsveç vatandaşlarında görülen koronavirüsü korkutuyor. Kralice adayı Viktoria’nın kızı Estelle’nin gittiği Campus Manilla okulu bir öğrencide virüsün görülmesi üzerine bir gün kapatıldı.

Bugün (Perşembe) yedi yeni virüs taşıyıcısı Skåne Bölgesinde ortaya çıktı. Bu kişilerin tamamı Kuzey İtalya’dan dönenler ve evlerinde gözlem altına alındılar. Enfeksiyon doktoru Per Follin, “Hastaların temasta olabileceği kişilere ulaşmak için aktif klinik takibi yapıyoruz. Şu ana kadar teyit ettiğimiz vakaların yurtdışında  ya da  İsveç dışında virüs kapmış birisiyle temas halinde olan vakalar olduğunu vurgulamak istiyorum” diyor.

Danderyds Hastanesi’nde bir kişi gözlem altına alındı. Hastane Şefi Anna-Carin Stark, “bu yurtdışı seyahatinden eve gelen bir kişi olduğunu” söylüyor.

Stockholm’un kuzeyindeki Uppsala kentinde bugün iki yeni vaka görüldü. Enfeksiyon doktoru Per Follin “Her iki vakada Kuzey İtalya'yı ziyaret eden orta yaştaki kişilerde görüldü. Bu kişilerin hastane bakımına ihtiyaçları yoktur, ancak evlerinde tecrit edilmişlerdir” açıklamasını yapıyor.

İsveç koronavirüsü Estelle Campus Manilla Skåne Kuzey İtalya İran Uppsala Stockholm Danderyd Hastanesi Anna-Carin stark Per Follin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ