İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNE YAKALANANLARIN SAYISI 161 OLDU

Dünyayı saran koronovirüsü İsveç’te artmaya devam ediyor. Genellikle Kuey İtalya’ya gidip geri gelen İsveçlilerde görülüyor. İsveç Dışişleri Bakanlığı Kuzey İtalya’ya seyahat edilmemesi yönünde uyarılar yapıyor.

İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNE YAKALANANLARIN SAYISI 161 OLDU
İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNE YAKALANANLARIN SAYISI 161 OLDU Admin
Bu içerik 829 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

Koronavirüsüne çare bulabilmek için Çin, ABD, İsveç gibi ülkeler yoğun çaba çarçıyor. İsveç’te ilk koronavirüsünün görüldüğü 31 Ocaktan bu yana bu virüsü kapanların sayısı 161’e yükseldi ama henüz herhangi bir ölüm vakası gerçekleşmedi. İlk hasta Jönköping Devlet Hastanesi’nde bulunmakta ve hastalığın iyi yönde seyrettiği belirtilmektedir. Doktorlar iyileşme umutlarının yüksek olduğu söylemektedirler.

Devlet epidemiolog Anders Tegnell, “Bilmiyorum. Çin'de buna bir son vereceklerini düşündüm, ancak değerlendirmem doğru değildi. Ama bunun dünyanın her yerinde birçok hasta insanla aynı anda ‘klasik’ bir salgın olacağını düşünmüyorum. Wuhan ve Kuzey İtalya gibi bölgelerin dışında çeştli ‘sıcak noktalardan’ ortaya çıkabilir” yorumunu yapıyor.

Bugün Skåne Bölgesinde 3 ve Stockholm Bölgesinde 21 yeni vaka görüldü. Böylece genel olarak İsveç’te vaka sayısı 161’e yükseldi. Enfeksiyon uzman doktoru Per Follin, ” Şu ana kadar teyit ettiğimiz vakalar yurtdışında enfekte olmuş veya İsveç dışında enfekte olmuş biriyle temas halinde olan vakalar olduğunu vurgulamak isterim” ifadelerini kullanıyor.

İsveç’te ortaya çıkan 161 vakadan 101 tanesi başkent Stockholm’da  oturan kişilerde görülmüştür.

İsveç Stockholm Skåne koronavirüsü in ABD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ