İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNÜN YAYILMA RİSKİ ARTIYOR

Bugün Halk Sağlığı Kurumu tarafından yapılan açıklamada, “koronavirisünün büyük oranda yayılma riski var” değerlendirilmesi yapıldı. İsveç’te bu virüse 354 kişi yakalanmış durumda. İki hasta Karolinska Üniversite Hastanesi’nde yoğun bakımda bulunuyor.

İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNÜN YAYILMA RİSKİ ARTIYOR
İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNÜN YAYILMA RİSKİ ARTIYOR Admin
Bu içerik 1182 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

En son yapılan hesaplamalara göre İsveç’te yeni 89 vaka görüldü. Bunun 60 tanesi Stockholm Bölgesinde bulunuyor. Bu sayıyla birlikte Stockholm Bölgesinde vaka sayısı 207'ye yükseldi. Svenska Dagbladet Gazetesi “Yüksek Mahkeme “ yargıçlarından birisinin koronavirüsüne yakalandığını yazıyor. İki kişi Karolinska Üniversite Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi gördüğü hastane tarafından açıklanıyor.

Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Johan Carlson, “Yaşlılarevinde kalanların ya da hastanelerde yatan hastaların yakınlarının gereksiz ziyaretlerden kaçınmaları hele hele belirtiler varsa kesinlikle ziyarette bulunmayın” uyarısını yapıyor.

Halk Sağlığı Kurumu verilerine göre koronavirüsünden en fazla 40 ile 60 yaş arasındaki kişilerin etkilendiği  belirtiliyor. Enfeksiyon doktorlarından Per Follin, “ Stockholm Bölgesi strateji değiştirerek ağır hastalara odaklanması gerekir” görüşünü ileri sürüyor. Follin, “Bu kapsamlı örnekleme yaptığımız durumlar için geçerlidir. Çalışmalarımızı ağır hastaları gözünde bulundurarak sürdürmeliyiz” diyor.

Başbakan Stefan Löfven İsveç Radyosu P4’e yaptığı açıklamada, “Uzman otorite, kamu toplantılarını ya da daha büyük bir etkinliği sınırlamamız gerektiğini düşünürse, düğmeye basarız ve uzman otorite ifade ettiğinde hemen karar vermeye hazırız” görüşünü dillendiriyor.

İsveç Stockholm Halk Sağlığı Kurumu koronavirüsü risk Johan Carlson Per Follin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ