İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜ VAKASI 476’YA ULAŞTI

Stockholm, Skåne ve Västra Götaland Bölgelerinde ortaya çıkan yeni vakalarla İsveç’te vaka sayısı 476 oldu. Stockholm’da 26 yeni vakayla birlikte sayı 233, Skåne Bölgesinde 35 ile 60 ve Västra Götaland 85’e ulaştı.

İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜ VAKASI 476’YA ULAŞTI
İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜ VAKASI 476’YA ULAŞTI Admin
Bu içerik 879 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’e Kuzey İtalya ve Avusturya’dan gelenlerde görülen koronavirüsü vakalarıyla güne rekorla başladı. Bugün saat 14.00’e kadar yeni vaka sayısı 111 oldu. Koronavirüsü tehşisi konan kişi sayosı böylece 476’ya ulaştı.

Efeksiyon doktoru Per Follin, “ilk elde bu topluma yayılma noktasının işaretleri olabilir” derken, Halk Sağlığı Kurumu, henüz geniş halk kesimine yayılma riski yok, görüşünü paylaşıyor. Kuruma göre, hükümetin yayılma riskine karşın birtakım önlemler alması gerektiğini ileri sürerken daha böyle bir talepte bulunmadıklarını da belirtiyor.

Halk Sağlığı Kurumu ailerlerden grip ve benzeri soğuk algınlıklarına yakalanmış çocuklarını okua göndermemeleri, evde alıkoymaları isteniyor. Okula gelen hasta belirtileri gösteren çocuklar ev geri gönderiliyor.

Hükümet bugün düzenlediği basın toplantısında çalışanların hastalanmaları halinde ilk günden itibaren “hastalık parasını” alacaklarını duyurdu. Henüz büyük etkinlikleri kıstlamanın düşünülmediği de belirtildi.

İsveç Stockholm Skåne Västra Götaland koronavirüsü Per Follin Halk Sağlığı Kurumu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ