İTALYA’NIN BAŞINA GELEN İSVEÇ’NİN BAŞINA DA GELEBİLİR!

İsveç Avrupa ülkeleri arasında İtalya’dan sonra en fazla zarar gören dördüncü ülke konumuna sahip bulunuyor. Koronavirüsüne yakalanların sayısı 600’den fazla bir rakama ulaşmış gözüküyor. İsveç’te koronavirüsüne bir kişi yaşamını yitirdi ama bu daha fazla ölümler olmaz anlamına gelmiyor.

İTALYA’NIN BAŞINA GELEN İSVEÇ’NİN BAŞINA DA GELEBİLİR!
İTALYA’NIN BAŞINA GELEN İSVEÇ’NİN BAŞINA DA GELEBİLİR! Admin
Bu içerik 1030 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Avrupa Enfeksiyon Koruma Ajansı'nın (ECDC) yeni bir risk değerlendirmesinde yazdığı gibi İsveç ve diğer Avrupa ülkelerinin yeni koronavirüsü tarafından sert ve ölümcül bir şekilde vurulacak olması gözardı edilmemesi gereken gir durum olarak belirtiliyor. Kurum yetkilisi bir kişi, “Benzer durumların günler veya birkaç hafta içinde ortaya çıkması muhtemeldir” görüşünü paylaşıyori

Halk Sağlığı Kurumu Mikrobiyoloji Bölüm Başkanı Karin Tegmark Wisell, "Toplumda enfeksiyonun yayılma riski çok yüksek ve bunun sonuçları hakkında bilgi sahibi olmalıyız" değerlendirmesini yapıyor.

Aralık ayından bugüne kadar tüm dünyada 130 binden fazla insan koronavirüsüne yakalandı. Bunlardan 5 bin tanesi yaşamını yitirdi. Karin Tegmark Wisell, “Salgın bir durumdayız ve enfeksiyonun İsveç toplumunda bulunduğuna dair belirtilerimiz var. Şimdi enfeksiyonun her yerde biraz olabileceğini unutmamalıyız. Enfeksiyonun zincirini kırmak için her şeyi yapmamız gerekiyor. Yoğun bakım ünitelerine ihtiyaç duyulan sağlık hizmetleri üzerinde önemli bir etkiye sahip olması için hazırlanmalıyız” diyor.

Karin Tegmark Wisell devamla, “Yeni risk değerlendirmesinde, Avrupa ülkelerinin enfeksiyon kontrolünün uzman otoritesi olan ECDC, tüm alanları karantinaya almak ve okulları kapatmak gibi enfeksiyonu durdurmak için bir dizi önlem listelemektedir. İtalya ülke içinde, ülkeye ve ülkeden gelen hareketi engelledi ve Serie A'dan okullara, mağazalara ve barlara kadar her şeyi kapatmaya karar verdi. İtalya'nın bizimkine benzer bir sosyal yapısı var, deneyimlerinden öğrenebiliriz. İsveç'te aynı durumu elde edemediğimizi garanti edemeyiz, ancak sonuçları en aza indirebiliriz” yorumunu yapıyor.

İsveç Avrupa Enfeksiyon Koruma Ajansı ECDC Halk Sağlığı Kurumu Karin Tegmark Wisell İtalya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Zeynep yalçın     2020-03-12 Her ne olursa olsun.., işveç çok geç kaldı, ben bir isveç vatandaşı olarak : Danimarka’yı örnek almalı derim, yarından itibaren tüm danimarka kapatıldı , hava alanı, okullar vs, en önemli yerler açık sadece, hellal olsun Danimarka’ya, sende duy isveç!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ