İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSDE SON DURUM

İsveç koronavirüsünden büyük ölçüde etkilenen ülkeler arasında bulunuyor. Skåne Bölgesinde yeni tespit edilen 20 vakayla birlikte sayı 924’e yükseldi. Virüsten 2 kişi yaşamını yitirdi.

İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSDE SON DURUM
İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSDE SON DURUM Admin
Bu içerik 1239 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Skåne Bölgesinde test yapılan kişilerden 20’sinde koronavirüsüne rastlandı. Böylece bu bölgede virüse yakalananların sayısı 195 oldu. Skåne Bölgesinde düzenli bir biçimde test örnekleri alınıyor. Enfeksiyon doktoru Per Hagstam basın bülteninde, “Skåne Bölgesinde hasta olan insanların sayısını yansıttığını söylemek için henüz çok erken.Covid-19'da ciddi şekilde hasta olma riski taşıyan grupları korumaya ve sağlık hizmetlerindeki yayılmaya karşı koymaya yönelik yeni stratejinin gelecekte sunacağından başka rakamlar da sağlayacağını” söyledi.

İsveç Dışişleri Bakanlığı, dünyanın çeşitli ülkelerinde bulunan vatandaşlarının tahliyesini gerçekleştirmeyeceklerini ifade ediyor. Dışişleri sözcüsü Sofia Karlberg, “Dışişleri Bakanlığı şu anda herhangi bir önlem planlamıyor. Şimdi seyahat edenler için durumumuzu gözden geçirmek ve tur operatöreriyle ya da havayolu şirketleriyle iletişime geçmek için çağrıda bulunuyoruz. Şimdi seyahate karşı tavsiyede bulunmamız çok özel bir durum. Bir yolcu olarak, şimdi bir belirsizliği kabul etmek gerekir” görüşünü açıklıyor.

İsveç’te Halk Sağlığı Kurumu’nun en son paylaşımlarına göre koronavirüsüne yakalananların sayısı 924 oldu. İsveç’te her gün yeni yeni taşıyıcılar ortaya çıkıyor. Bu sayı Norveç’te 1196 olarak tespit edildi.

İsveç Skåne Bölgesi koronavirüsü Çin Norveç Per Hagstam Enfeksiyon İsveç Dışişleri Bakanlığı Sofia Karlberg seyahat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ