İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNDEN ÖLENLERİN SAYISI 6 OLDU

Koronavirüsünden etkilenen ülkeler arasında olan İsveç’te 6’ıncı ölüm olayı gerçekleşti. Koronavirüsüne yakalananların sayısı 1040 dolaylarında olduğu belirtiliyor.

İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNDEN ÖLENLERİN SAYISI 6 OLDU
İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNDEN ÖLENLERİN SAYISI 6 OLDU Admin
Bu içerik 796 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç koronavirüsü konusunda önlem almada geç kalan ülkelerden birisi konumuna düştü. Çinden sonra İran ve Kuzey İtalya’da görülen ve hızla yayılan virüs bilindiği halde spor tatili nedeniyle Kuzey İtalya’dan dönen İsveçliler için hiçbir önlem alınmadı. Virüs en çok da Kuzey İtalya’dan dönenler tarafından topluma bulaştırıldı.

Bugün Stockholm’da üç kişi koronavirüsünden yaşamlarını yitirdi. İsveç’te virüsten ölenlerin sayısı böylece 6’ya yükseldi. Ölenler Karolinska Üniversite Hastanesi, Danderyd Hastanesi ve Güney Hastanesi’nde tedavi görüyorlardı. Güney Hastanesi doktorları hastanede hastaların için virüse karşı güvenlik önlemleri alınmadığından yakınıyorlar.

Başbakan Stefan Löfven en küçük bir belirtinin ortaya çıkması durumunda kişilerin evlerinde kalmaları öneriyor. Virüsün yayılma riskine dikkat çekiyor.

Hükümet adına basın toplantısı düzenleyen Maliye Bakanı Magdalena Andersson, “Hükümetin işveren ve çalışanları korumak amacıyla 300 milyar kron ayırdığını” söyledi. Evde kalan çalışanların yüzde 90 ücretlerini alacaklar. Bunun yüzde 60’ını işveren geriye kalan yüzde 30’unu devlet ödeyecek.

İsveç’te bugün yaşanan kriz 1930’lu yıllardaki ekonomik krizden daha beter olduğu uzmanlarca dile getiriliyor. Pek çok gıda mağzalarında un ve un mamüllerinden yapılan gıda maddeleri tükenmiş durumda. Bunun yanı sıra tuvalet kağıdı sıkıntısı da kendini gösteriyor.

İsveç Koronavirüsü ölüm Çin İran Kuzey İtalya Karolınska Danderyd Güney Hastanesi Stefan Löfven Maliye Bakanı Magdalena Andersson
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ