KORONAVİRÜSÜ STOCKHOLM’DA HIZLA YAYILIYOR

Koronavirüsü büyük kentlerde diğer yerleşim yerlerine oranla hızla yayıldığı ortaya çıktı. Stockholm’da 5 bin kişi test edildi. 500 kişi de virüs görülürken ölü sayısı 6 oldu.

KORONAVİRÜSÜ STOCKHOLM’DA HIZLA YAYILIYOR
KORONAVİRÜSÜ STOCKHOLM’DA HIZLA YAYILIYOR Admin
Bu içerik 1263 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç - Koronavirüsüne yakalanan : 1623

Ölenlerin sayısı : 16

Koronavirüsü nedeniyle Stockholm büyük oranda yoğun bakım ünitelerine gereksinim duyuluyor. Hastanelerden yüzde 50 oranında yoğun bakım odaları oluşturmaları isteniyor. Stockholm’da 500 kişide koronavirüsü tespit edilirken ölü sayısı da 6 oldu. Genellikle 70 yaş üstünde görülen ölüm vakaları insanları korkutuyor.

Stockholm Belediye Başkanı İrene Svenonius, “Sağlık açısından duyulacak ihtiyaçları karşılamak için  büyük ölçüde ortaya çıkabilecek gelişmelere göre kendimizi hazırlamalıyız” diyor. Sağlık ve hastane genel Müdürü Björn Eriksson ise, “Sağlık konusunda çalışmalarımızı sürdürürken modern zamanlarda benzerini görmediğimiz benzersiz bir tıbbi zorluklarla karşı karşıyayız. Ben covid-19'u bir fırtına olarak görüyorum. Biliyoruz ki, bu yoldan emin değiliz, o zaman en iyisini umuyoruz ama en kötüsüne hazırlanıyoruz. Bu haftasonu durumunu bir önceki haftasonundan daha kötü olacağını görüyoruz. Önümüzdeki haftasonu daha fazla olacağını düşünüyoruz” değerlendirmesini yapıyor.

Trafik İdaresi'nden Sara Catoni, Stockholm'ün toplu taşıma araçlarının geleceği hakkında konuşarak, “Tüm tavsiyelere ek olarak, iki şey daha yapabiliriz: Birincisi, trafiği planladığımızda, kilit noktalara, hastanelere odaklanmaktır. Yapabileceğimiz bir diğer şey de yolcularımıza bilgi vermektir. Sağlıklı olduklarında seyahat etmek ve mesafelerini korumalıdırlar”

Trafik Bölge Konseyi’ninden Kristoffer Tamsons, “Pazartesi gününden itibaren toplu taşıma araçlarında bir düşüş göreceğiz. Metro ve banliyo trafiğini her zamanki gibi devam edecektir” açıklamasını yapıyor.

Koronavirüsünün fazlasıyla etkilediği diğer iki büyük bölgede Skåne och Västra Götaland Bölgesinde personal sıkıntısı çekildiği belirtiliyor.

Stockholm koronavirüsü Stockholm Belediye Başkanı İrene Svenonius Stockholm Trafik İdaresi Sara Catoni Stockholm Trafik Bölge Konseyi Kristoffer Tamsons yayılma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ