21 YAŞINDA BİR GENÇ KORONAVİRÜSÜNDEN YOĞUN BAKIMDA

Koronavirüsten İsveç fazlasıyla etkilemişe benziyor. 100 kişinin üzerinde yoğun bakımda bulunan hastalar var. Bunlardan en genci 21 yaşında bulunuyor.

21 YAŞINDA BİR GENÇ KORONAVİRÜSÜNDEN YOĞUN BAKIMDA
21 YAŞINDA BİR GENÇ KORONAVİRÜSÜNDEN YOĞUN BAKIMDA Admin
Bu içerik 1137 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te sayısal olarak birkaç olsa da her gün yeni ölümlere tanık oluyoruz. 2 bine yaklaşan vaka ölenlerin sayısı 26 dolaylarında bulunuyor. Devlet Yoğun Bakım Kayıt Enstitüsü yoğun bakım ünitelerinde bulunan 103 kişiden bir tanesinin 21 yaşında bir genç olduğunu ve ölüm riski taşıdığını açıkladı.

İsveçli yetkili kurumlar genellikle 65 ve üzeri kişilerin büyük risk altında bulunduğunu açıklıyorlar. Özellikle de akciğer, şeker, hamile ve kalp ve damar hastalıkları olanların çok dikkatli olmalarını öneriyorlar.

Stockholm Bölgesi Sağlık Genel Müdürü Björn Eriksson, yoğun bakım alanlarının ve yatak kapasitelerinin yüzde 50 oranında hatta daha fazla artırıldığını dile getiriyor. Stockhplm büyük fuarı (Älvsjö Mässan) yoåun bakim hastanesine dönüştürülmüş durumda bulunuyor.

Devlet, askeri kaynaklardan da yaralanmak üzere askeriyeyi de devreye sokmuş durumda bulunuyor. Askeri hastaneler, yeni çadır hastaneler devreye giriyor. Böylece sağlık alanında da askeri kaynaklardan  yaralanma söz konusu oluyor.

İsveç koronavirüsü yoğun bakım Björn Eriksson asker risk grupları hamile şeker akciğer kalp ve damar hastalıkları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ