İSVEÇ’TE VAKA SAYISI 2510’A ULAŞTI

İsveç’te koronavirüsüne yakalananlarının sayısı 2510’a ulaştı. Virüsten ölenlerin saısı ise 43 oldu. Yoğun bakımda ise 144 kişi tedavi görüyor. Yoğun bakımdakilerin yaş ortalaması 64 dolaylarında bulunuyor.

İSVEÇ’TE VAKA SAYISI 2510’A ULAŞTI
İSVEÇ’TE VAKA SAYISI 2510’A ULAŞTI Admin
Bu içerik 1248 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te saatler geçmiyor ki, virüse yakalananlarının sayısında artış olmasın, her saat yeni bir vakayla karşılaşılıyor. Dünya genelinde bu sayı 426 bine yaklaşırken ölenlerin sayısı 19 bini geçmiş durumda. Hindistanda sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Halk Sağlığı Kurumu Epidemioyologlarından Anders Tegnell düzenlediği basın toplantısında, ” İsveç’in bazı bölgelerinde hâlâ oldukça sakinlik var. İsveç'te yayılma belirtileri görüyoruz, ancak düşük seviyede. Yoğun bakım söz konusu olduğunda, hâlâ 50 ila 59 yılları arasında yüksek bir orana sahibiz. Bu, birkaç hafta önce Alplerde çok seyahat eden yaş grubunun bir sonucudur. Her hafta yaptığımız test sayımız artıyor. Şimdi, enfeksiyonu sağlık elemanlarının kapmamasını önlemek için sağlık örgütü içinde ve yaşlı personel üzerinde testler yapıyoruz. Ulusal Sağlık Kurulu Acil Müdahale Müdür Yardımcısı Taha Alexandersson, fazlalık veya büyük miktarda koruyucu ekipman stoku olmadığını söyledi. Fakat ülkede koruyucu malzemeler yeterli düzeydedir. Bunları ülke çapında yeniden dağıtmamız gerekiyor” yönünde görüşlerini açıkladı.

İsveç Yoğun Bakım Kayıtlarından alınan son rakamlara göre, şimdiye kadar İsveç'te yoğun bakımda olanların ortanca yaşı 64'tür. 144 hasta ülkede yoğun bakım ünitesine kabul edildi. Yüzde 28.5'inde diyabet gibi altta yatan bir hastalık vardı ve yüzde 27.8'inde bir çeşit kronik kardiyovasküler hastalık vardı.

Anders Tegnell devamla, ”Şimdi, Devlet İlaç Kurumu da İsveçli tüketicilere pazarlanan ve evlerde yapılan covid19 için iki testi yasakladı. Bunlar, ZandCell AB ve Dental Clinic Sweden şirketleri tarafından satılıyordu. Testlerin tıbbi teknoloji yönetmelikleri tarafından belirlenen kurallara ve gerekliliklere uygun olduğu düşünülmemektedir. Şirketler ürünleri pazarlamaya devam ettikleri takdirde para cezasına çarptırılacaklardır” dedi.

İsveç’te ölüm vakalarının gerçekleştiği yerler ve sayılar:

Stockholm: 19

Södermanland: 8

Östergötland: 5 

Skåne: 3

Uppsala: 3

Västra Götaland: 1

Dalarna: 1

Värmland: 1 

Norrbotten: 1 
Jönköping: 1

Yoğun bakımda olanlar:

Stockholm: 80
Västra Götaland: 25 
Sörmland: 15 
Norrbotten: 10 
Skåne: 9 
Östergötland: 9 
Uppsala: 5 
Dalarna: 4
Jönköping: 4 
Värmland: 4
Västerbotten: 3
Örebro: 3 
Gävleborg: 2 
Halland: 2
Västernorrland: 2

İsveç Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell epidemioyolog koronavirüsü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ