İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNDEN BİR TÜRK VATANDAŞI ÖLDÜ

İsveç’in başkenti Stockholm’da yaşayan vatandaşlarımızdan Metin Şenyüz koronavirüsünden bugün yaşamını yitirdi. Böylece İsveç'te virüsten yaşamını yitiren ilk Türk oldu. Bize ulaşan bazı haberlere göra virüse yakalanmış 5 -6 Türk vatandaşının bulunduğu söyleniyor. Bir kişinin yoğun bakımda olduğu bildiriliyor.

İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNDEN BİR TÜRK VATANDAŞI ÖLDÜ
İSVEÇ’TE KORONAVİRÜSÜNDEN BİR TÜRK VATANDAŞI ÖLDÜ Admin
Bu içerik 4818 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’in başkenti Stockholm’da yaşayan Türk vatandaşı 76 yaşındaki Metin Şenyüz koronavirüsünden yaşamını yitirdi. İsveç’te Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı 120 ile 160 bin arasında kişi bulunuyor. Çoğunluğu Konya’nın Kulu ilçesi ve çevresinden gelen insanlar oluşturuyor. Kulu Bölgesinden 35 ile 40 bin civarında kişi olduğu tahmin ediliyor.

İsveç Postasına ulaşan bazı haberlere göra virüse yakalanmış 5 -6 Türk vatandaşının bulunduğu söyleniyor. Bir kişinin de  yoğun bakımda olduğu bildiriliyor.

İsveç koronavirüsüyle 31 Ocak’ta Çin’in Wuhan Bölgesinden gelen genç bir kız vasıtasıyla tanıştı. Fakat asıl koronavirüsü spor tatili nedeniyle Kuzey İtalya’ya giden ve dönenler vasıtasıyla Şubat ayının son haftası hız kazandı. 31 Ocak ile 27 Mart arasında 3063 kişide virüs tespit edildi ve ölü sayısı 99’a yükseldi. 214 kişide yoğun bakımda bulunuyor. En fazla ölüm 69 kişiyle Stockholm kentinde görüldü.

İsveç Postası olarak ailesine, yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.

Not: Privat Fotoğraf Facebook sayfasında alınmıştır.

İsveç Stockholm korona Metin Şenyüz virüs Türk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
yahya doğan     2020-03-29 Yad ellerde vefat etmiş .Belki yurduna hasret gitti.Allah rahmet eylesin.Işıklar içinde uyusun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ