İSVEÇ’TE KORONA CAN ALMAYA DEVAM EDİYOR.

Halk Sağlığı Kurumu’ndan saat 14.00 dolaylarında yapılan açıklamada bugün 43 kişi daha yaşamını yitirdi. İsveç’te şimdiye kadar ölenlerin sayısı 282 olarak ortaya çıktı. 5 466 vaka tespit edilirken yoğun bakımda 400’ün üzerinde kişi tedavi görüyor.

İSVEÇ’TE KORONA CAN ALMAYA DEVAM EDİYOR.
İSVEÇ’TE KORONA CAN ALMAYA DEVAM EDİYOR. Admin
Bu içerik 817 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Halk Sağlığı Kurumu epidemieoyloglarından Anders Tegnell’in açıklamalarına göre 5 466 vaka, 282 ölüm ve 400’ün üzerinde yoğun bakımda tedavi gören insan var. Günde neredeyse 500 yeni vaka görülüyor. Anders Tegnell, “Ortaya çıkan yeni vakalarla yüksek seviye ulaştık” değerlendirmesini yapıyor.

İsveç’te henüz toplu test yetersiz bir oranda gerçekleştiriliyor. Şimdiye kadar 30 bin kişinin testen geçirildiği belirtiliyor ki, bu denizde bir damla olarak yorumlamak gerekiyor. Bu konuda Almanya, Avruğa ülkeleri arasında en başarılı ülke olarak dikkat çekiyor. Almanya bir günde neredeyse 200 bin kişiye test uyguluyor.

                                       Almanya'da sürücülere test uygulayan bir doktor

Tegnell, “Bu, başka önerilere bağlı kalırsanız eşleşemeyeceğiniz anlamına gelmez. Son zamanlarda, İsveç'in korona virüsü stratejisi hem İsveç'te hem de diğer ülkelerde soruları gündeme getirdi. Birçok insan önlemlerin doğru olup olmadığını merak ediyor ya da tartışıyor. Tüm ülkelerin ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarına inanıyorum. Bizim, en azından İsveç'te gizli gündemimiz yok” yorumunu yapıyor.

Öte yandan Sosyal Sağlık ve Refah Kurulu'nda krize hazırlık müdür yardımcısı Taha Alexandersson, “Ancak, tüm bölgelerde yoğun bakım sağlamak için hâlâ ek kapasite vardır, ancak genişleme ihtiyacı birkaç bölgede ortaya çıkabilir. Ülkenin mevcut yoğun bakım ünitelerinin üçte birinden fazlası şu anda boş. Sonra bu hesaplamanın saha hastaneleri ve Stockholm Fuarı'nı içermediğini eklemek isterim. Bu alanda iş üretirken kapasitede haliyle artacaktır” ifadelerini kullanıyor.

İsveç'te yaşayan Türk vatandaşı 5 kişi virüsten yaşamlarını yitirdi. Hastanelerde de tedavi gören 5-6 vatandaşımız bulunuyor.

Koronavirüsünde temizliğe dikkat etmek, yaşamı kurtarabilir....

İsveç korona virüs Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell ölüm Almanya test
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ