İSVEÇ’TE 500 SINIRI AŞILDI

İsveç’te koronavirüsünden yaşamını yitirenlerin sayısı 500 kişi sınırını aşarak 506 kişi oldu. 7 347 vaka tespit edildi. Hastanelerde 1 753 kişi bulunuyor, bunlardan 415 kişi yoğun bakımda tedavi görüyor. 80 yaş ve üzeri ölenlerin yüzdesi 87’nin üzerinde bulunuyor.

İSVEÇ’TE 500 SINIRI AŞILDI
İSVEÇ’TE 500 SINIRI AŞILDI Admin
Bu içerik 952 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Devlet Halk Sağlığı Kurumu bugün düzenlediği basın toplantısında sevindirici haber veremedi. Norveç Hükümeti virüsü kontrol altına aldığını duyurdu. Yaz tatilinin yaklaşması göz önünde bulundurulursa, nelerin yaşanabileceğini kestirmek zor. İsveç Hükümeti 15 Haziran’a kadar çok çok zorunlu olmadıkça yurtdışına çıkmayın uyarısının geçerli olduğunu savunuyor.

          Devlet epidemioyoloğu Anders Tegnell basın toplantısında bilgi veriyor.

Devlet Halk Sağlığı Kurumu epidemioyoloğu Anders Tegnell yurtdışına çıkışları fazla beklemediğini belirterek, “Bence bu yaz dünyayı dolaşmak sorunlu olacak. Çok iptal edilmiş uçuşlar, birçok sınır kontrolü ve daha fazlası ile oldukça dağınık bir dünya olacak. Yani bunu beklemen gerektiğini sanmıyorum. Geleceği gerçekçi bir şekilde düşünürsem muhtemelen İsveç'te bir tatil olacaktır” görüşünü savunuyor. İsveçlilerin kendi ülkelerinde yaz tatilini geçirmeleri gerektiğini ve buna kendilerini hazırlamalarını ima ediyor.

Anders Tegnell basın toplantısında, İsveç açısından yaz tatilinin sorunlu olacağını ayrıca komşu ülkelere bile yapılacak ziyaretlerin riskler içerdiğini  belirterek, “Bu tamamen kendi kısıtlamalarıyla nasıl yaptıklarına bağlıdır. Şu anda olduğu gibi, komşu ülkelerimizin hepsine seyahat etmek ne yazık ki çok sorunlu” ifadelerini kullanıyor.

Anders Tegnell’i endişeye sevk eden durum, şu anda en büyük problemin enfeksiyonun birçok yaşlı evde ortaya çıkması ve ölümlerin yüksek oranda gerçeklemesi olarak görülmesidir.

Anders Tegnell basın toplantısında devamla, “Çalışmalara katılan herkes bu çalışmaları gözden geçirmeli ve daha iyisini yapmaya çalışmalıdır. Test edebileceğimiz tüm bölgelerde insanlara nasıl kolay test uygulayacağımızı ve insanlar nasıl hastalandı bunları araştırıyoruz” yorumunu yapıyor.

İsveç koronavirüsü Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell Basın Toplantısı Norveç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ