İSVEÇ’TE BUGÜN VİRÜSTEN 96 KİŞİ ÖLDÜ

İsveç’te son 24 saatte korona v,rüsünden yaşamını yitirenlerin sayısı 96 olurken şimdiye kadar olanla bu sayı 687’ye yükseldi. Dün 77 kişi yaşamını yitirmişti. Bugünle birlikte vaka sayısı 8 419 oldu. Yoğun bakımda 678 tedavi görüyor.

İSVEÇ’TE BUGÜN VİRÜSTEN 96 KİŞİ ÖLDÜ
İSVEÇ’TE BUGÜN VİRÜSTEN 96 KİŞİ ÖLDÜ Admin
Bu içerik 1188 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Dünya’da koronavirüsünü duracak henüz kapsamlı bir ilaç ya da aşı güncellik kazanmadı. Yapılan bazı araştırmalarda umut veren gelişmeler var. Amerika’da bir günde yaklaşık 2 000 kişi ölürken bu rakam dünya ülkelerine göre değişiklikler gösteriyor.

İsveç’te bugün son 24 saatte 96 kişi yaşamını yitirdi. Vaka sayısı 8 419 olarak ortaya çıktı. 8 Marttan bu yana yaşamını yititrenlerin sayı 687 olarak belirlendi. Bunların 281 kadın ve 406’sı erkek olduğu görüldü. 70 yaş üstü ölenlerin toplam sayısı 604 ve en yüksek ölüm oranı ise 80 – 90 yaş aralığında 280 kişi olarak saptandı. Koronavirüsünden ölenlerin en yüksek olduğu bölge ise 419 kişi ile Stockholm oldu.

Devlet Halk Sağlığı Kurumu epidemiyoloğu Anders Tegnell’e göre, “Çizelgenin aşağıya doğru eğrisi Stockholm'de ortaya çıktı. Ancak Stockholm dışında yükseliyor. Bir nöbet değişimi olabilir. Başlangıçta birkaç gün üç beş vaka ile karşılaştık. Biraz yumşar gibi oldu ama gene çizelge yukarıya çıktı. Hiç dramatik bir artış değil, ama bir nöbet değişimi aşamasında olabiliriz. Virüsün ana odağı değişim geçirebilir” değerlendirmesini yapıyor.

ABD Başkanı Donald Trump dün gece yaptığı bir açıklamada İsveç’teki durumu eleştirmiş, virüsün İsveç’i ele geçirmesinin çok üzücü olduğunu dillendirmişti. Bu duruma tepki gösteren Anders Tegnell, “İsveç sağlık hizmeti bunu çok iyi bir şekilde ele alıyor. Çok fazla iş, personelde çok fazla stres ve her gün bir mücadele, ama işe yarıyor. İsveç sağlık hizmetleri dünyanın en iyilerinden biridir” yorumunu yağıyor.

İsveç koronavirüs Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell ölü Stockholm ABD Trump
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ