İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 106 KİŞİ ÖLDÜ

Son 24 saatte İsveç genelinde 106 kişi koronavirüsünden yaşamını yitirdi. Böylece genel ölü sayısı 793’e yükseldi. Toplam vaka sayısı 9141 oldu. Yoğun bakımda tedavi görenlerin sayısı 719 olarak belirlendi.

İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 106 KİŞİ ÖLDÜ
İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 106 KİŞİ ÖLDÜ Admin
Bu içerik 935 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Halk Sağlığı Kurumu tarafından rutin olarak düzenlenen saat 14.00’teki basın toplantısında epidemioyolog Anders Tegnell son durum hakkında bilgi verdi. Basının sorularını yanıtladı. Bugünkü duruma göre yaşamını yitirenlere 106 kişi daha eklendi. Böylece sayı 793 oldu. Toplam vaka sayısı 9 141 olarak belirlendi. En yüksek vaka sayısı 3 831 ile hâlâ Stockholm Bölgesinde görülüyor. Stockholm’da ölenlerin sayısı toplmda 486 kişi olarak kayıtlara geçti.

Devlet epidemioyoloğu Anders Tegnell, bugünkü basın toplantısında İsveç'in covid-19'da kaç kişinin öldüğüne dair "son derece hassas” bir resme sahip olduğunu söyledi. Yoğun bakımda tedavi için ne kadar süreye gereksinme var sorusuna Tegnell, “Bu konuda tam rakamlara sahip değiliz. Fakat verileri topluyoruz.

Kriz Komisyonu üyesi Johanna Sandvall bu soruya, “Sekiz dokuz gün ama temelde içeri giren ve dışarı çıkan ve daha uzun kalan hastalarda çok büyük bir farklılık var, ancak bu bir kesittir” diyor.

Hava düzeldikçe, açık havada oturma alanları da kalabalıklaştı. Perşembe günkü (bugün) basın toplantısında, kurallara uymayan işyerlerinin kapatılacağını söylendi. Restoranlarda aynı anda 50 kişiden fazlasının bulunamayacağı ve aradaki mesafelerin korunması gerektiği belirtildi. Örneğin, Stockholm Bölgesinde hafta sonu boyunca kontroller yapılacağı da ifade edildi.

Anders Tegnell, “Bugün açık havada yenen yemeklerde olduğu gibi kalabalık olmadan havanın tadını çıkarmak için harika başka fırsatlar var” diyor.

İsveç koronavirüsü Anders Tegnell Stockholm ölüm Halk Sağlığı Kurumu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ