İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ BİLANÇO 77 ÖLÜ

İsveç’te son 24 saat içerisinde koronavirüsünden yaşamını yiterenlerin sayısı 77 oldu. Vaka sayısı 9 685 ve tedavi görenlerin sayısı 749 olarak belirlendi. Böylece İsveç’te vaka sayısı 10 bin sınırına yaklaştı.

İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ BİLANÇO 77 ÖLÜ
İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ BİLANÇO 77 ÖLÜ Admin
Bu içerik 738 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

Devlet Halk Sağlığı Kurumu düzenli olarak her 24 saatte virüs konusundaki gelişmeleri bir basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruyorlar. Bugün vaka sayısı 9 685 ve ölüm olayı 870’e ulaştı. Son 24 saatte 77 kişi yaşamını yitirdi. 749 kişinin tedavileri sürüyor.

Bugünkü basın toplantısında kurumda müdür olan mikrobiyolog Karin Tegmark Wisell, “Yoğun bakıma kabul edilen yeni insan sayısı oldukça sabittir, ancak henüz eğride gördüğümüz yavaşlamadan sonuç çıkaramayız. Bir birikmiş iş olduğunu biliyoruz. Stockholm'de hâlâ çok sayıda vaka bildiriliyor” değerlendirmesini yapıyor.

Toplantıda Devlet epidemiyoloğu, İsveçlilerin Paskalya tatili nedeniyle seyahat etmesinin, evde kalma önerisine rağmen, korona virüsünün "yeni yayılma riski" oluşturabileceğini yineledi. Geçen gün, Halk Sağlığı Kurumu eğrinin Stockholm'de dengelenmeye başladığını, ancak başka yerlerde yeni vakaların bildirildiğini duyurdu.

Epidemiyoloğ Anders Tegnell, “Göteborg'da yavaşça hareket ediyor, aksi takdirde eğri ülkede düşük bir seviyede. Parmaklarımızı çapraz tutuyoruz ve böyle iyi bir süre devam edeceğini tahmin ediyoruz” diyor.

İsveç koronavirüsü Halk Sağlığı Kurumu Karin Tegmark Wisell Anders Tegnell
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ