İSVEÇ’TE VİRÜSTEN ÖLENLERDE BÜYÜK DÜŞÜŞ VAR

Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplntısında son 24 saatte yaşamını yitirenlerin sayısını 12 olarak açıkladı. Bu rakam dün 17 kişiydi. Koronadan yaşamını yitirenlerin toplam sayısı 899 oldu. Vaka ise 10 483 olarak belirtildi. 839 kişi de tedavi görüyor.

İSVEÇ’TE VİRÜSTEN ÖLENLERDE BÜYÜK DÜŞÜŞ VAR
İSVEÇ’TE VİRÜSTEN ÖLENLERDE BÜYÜK DÜŞÜŞ VAR Admin
Bu içerik 1113 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te son verilere göre koronavirüsünde düşüşler yaşanıyor. Devlet  Halk Sağlığı Kurumu epidemiyoloğu Anders Tegnell, “Bu kadar hızlı bir düşüş olacağına inanmak için çok zorlandım. Ne yazık ki, bu şekilde devam edeceğini önerecek hiçbir şey yok” açıklamasını yaptı.

Diğer yandan İsveç Ordusuna ait sağlık helikopterleri Kallinge, Luleå ve Linköping'de tıbbi bakımı rahatlatmaya ve korona hastalarını taşımaya hazır hale getirildiği bildiriliyor. Bu konuda sadece talep bekledikleri ifade ediliyor.

Yetkililer,” Helikopterler savunma personeli tarafından kullanılacak ve hastalara sivil tıbbi personel tarafından bakılacaktır. Helikopterler zaten bu duruma uygun olarak yeniden tasarlandı. Örneğin, kokpit kabini ayrıldı ve bir sedye için yer açıldı” açıklamasında bulunuyorlar.

İsveç Devlet televizyonu SVT , korona krizi sırasında İsveç'te sığınma talebinde bulunanların sayısının yarıdan fazla olduğunu bildirdi. Son aylarda, haftada sığınmacı sayısı 450 civarındayken geçen hafta bu rakam 200'dü ve zaten İsveç'te oldukları tahmin ediliyordu.

İsveç Göçmen Dairesi Genel Müdürü Mikael Ribbenvik, “İsveç'te izinsiz yaşayan ve siyah çalışabilen insanlar var. işlerini kaybettikleri takdirde bunun yerine sığınma talebinde bulunabiliyorlar ve bu yüzden de başlarını sokacakları bir çatı arayıyorlar” değerlendirmesini yapıyor.

İsveç’te yaşayan legal ya da illegal sığınmacılardan ne kadarının koronaya yakalandığı konusunda hiçbir veri bulunmuyor. Yetkililer bu konuda açıklama yapmaktan kaçınıyorlar.

İsveç koronavirüs ölüm düşüş Anders Tegnell
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ