İSVEÇ’TE VİRÜSTEN ÖLENLERİN SAYISI DÜŞÜYOR

Devlet Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısınsa koronavirüsünden son 24 saatte 20 kişinin öldüğnü açıkladı. Bununla birlikte vaka sayısı 10 948 yaklaşık 11 000 civarında olduğu belirtilidi. Hastanelerin yoğun bakım servislerinde 859 kişi bulunuyor.

İSVEÇ’TE VİRÜSTEN ÖLENLERİN SAYISI DÜŞÜYOR
İSVEÇ’TE VİRÜSTEN ÖLENLERİN SAYISI DÜŞÜYOR Admin
Bu içerik 996 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te yaklaşık 11 bin kişi virüse yakalanmış ve 859 kişinin tedavileri sürüyor. Bugün son 24 saatte ölen 20 kişiyle birlikte toplam ölü sayısı 919 oldu. Son üç gündür hem vakalarda hem de ölenlerde gözle görülür düşüşler yaşanıyor.

Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Epidemioyolog Anders Wallensten, “bölgelere rapor vermek geride kaldı. Bunu hafta sonları yaptıyoruz. Virüsün yayılması devam ediyor. Ama umuyoruz ki bu durum aşağıya doğru değişecek. Gene de  yarına kadar beklemek zorundayız” açıklamasını yapıyor. Yarın ülke çapında Paskalya Tatili sona eriyor. İnsanlar işlerine gitmek için sokağa çıkacaklar. Bu azalmanın tatille ne oranda ilgili olduğu ortaya çıkacaktır.

Ayrıca Wallensten, “Halk Sağlığı Kurumu olarak şu anda enfeksiyonun neden ülkedeki birçok yaşlı bakımevlerinde yayıldığını analiz ediyoruz” ifadelerini de ekliyor.

Sosyal Güvenlik ve Hazırlık Kurumu ise korona krizi yoluyla çeşitli potansiyel risklerin var olduğunu ve bunun da toplumu tehdit ettiği görüşündedir. Kurum yöneticilerinden  Maria Bergstrand "Ülkeye akan farklı mallara bağımlıyız ve evde çok fazla personel sıkıntısı var" diyor.

İsveç koronavirüsü Anders Wallensten Sosyal Güvenlik ve Hazırlık Kurumu Maria Bergstrand düşüş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ