İSVEÇ’TE KORONADAN YAŞAMINI YİTİRENLERİN SAYISI YENİDEN YÜKSELİŞTE

Halk Sağlığı Kurumu’nun bugünkü basın toplantısındaki açıklamalarına göre koronadan ölenlerin sayısı 114 oldu. Son üç günde bu rakam çok düşük seyrediyordu. Vaka sayısı 11 445 olurken 915 kişi yoğun bakım ünitelerinde tedavi görüyor.

İSVEÇ’TE KORONADAN YAŞAMINI YİTİRENLERİN SAYISI YENİDEN YÜKSELİŞTE
İSVEÇ’TE KORONADAN YAŞAMINI YİTİRENLERİN SAYISI YENİDEN YÜKSELİŞTE Admin
Bu içerik 1012 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Paskalya Tatili nedeniyle son üç gündür düşük seyreden ölüm olaylarında bugün büyük bir artış sağlandı. Cuma 12, Cumartesi 20, Pazar 17’yken bugün 114 kişi oldu. Böylece şimdiye kadar virüsten yaşamını yitirenlerin toplam sayısı 1033’e yükseldi. Vaka sayısı 11 445 oldu. Yoğun bakımda 915 kişi tedavi görüyor.

Basın toplantısında Devlet epidemiyoloğu Anders Wallensten, dün düzenlediği basın toplantısında bölgelere raporlamanın hafta sonları geride kalabileceğini açıklamıştı. Bugün ise, “Virüsün seyri aynı oranda devam ediyor. Ama umuyoruz ki bu durum aşağıya doğru inişe geçecektir. Halk Sağlığı Kurumu'nun şu anda enfeksiyonun neden bu kadar çok yaşlı bakımevine yayıldığını analiz ediyoruz”

Anders Tegnell bu sabah CNN televizyonuna yaptığı açıklamada, “İsveç’te insanların topluca virüse yakalanmasını istiyorlar ve bunu yapıyor gibi algılar var. İsveç çok acı çekiyor. Bunu yapmanın bir yolu, ama ülkeler hep birbirne bakıyor. Şimdiye kadar neredeyse tüm ülkeler bizim yaptığımızla aynı şeyi yapıyor. Eğer biz böyle yapmasaydık, belki de yüz binlerce insan daha ölecekti” değerlendirmesini yapıyor. Bunu İsveç'te yapmamızın güçlü nedenlerinden biri, bunun çok sürdürülebilir olduğunu hissetmemizdir” diyor.

Karolınska Enstitüsü immünoloji profesörü olan Cecilia Söderberg-Nauclér, İsveç'in yaklaşımını çok eleştiren araştırmacılardan biri. Cecilia Söderberg-Nauclér. “Kapıda bir felaket” derken insanlar arasındaki mesafenin ise işe yaramadığını belirterek, “Yaşadığım yerde insanlar evden çalışıyorlar, ama öğrencilerle karıştırılan restoranlara, kafelere gibi yerlere gidiyorlar. Virüse bu kadar uzak değil, bu bir sosyal mesafe değil” ifadelerini kullanıyor.

İsveç koronavirüsü Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell basın toplantısı Karolınska Enstitüsü Cecilia Söderberg-Nauclér ölüm artış
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ