EBOLA AŞISININ KORONAVİRÜSÜNE KARŞI ETKİLİ OLDUĞU İLERİ SÜRÜLDÜ

Tıp ilacı Remdesivir’ın koronaya karşı etkili olduğu ve Şikago’da klinik araştırmalarında ortaya çıktığı ileri sürüldü. İlaç 133 ağır hasta üzerinde denenmiş ve hastaların hepsi de bir hafta ya da daha az bir zaman içerisinde evlerine yollanmış olduğunu Statsnews adlı tıp dergisi yazıyor.

EBOLA AŞISININ KORONAVİRÜSÜNE KARŞI ETKİLİ OLDUĞU İLERİ SÜRÜLDÜ
EBOLA AŞISININ KORONAVİRÜSÜNE KARŞI ETKİLİ OLDUĞU İLERİ SÜRÜLDÜ Admin
Bu içerik 629 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Aftonbladet gazetesinin haberine göre Remdevisir adlı ilaç Ebola virüsü için geliştirilmiş bir aşı konumundadır. Korona hastaları üzerinde yapılan kliniksel araştırmalar bu aşının/ilacı aynı zamanda virüse karşı etkili olduğu ve olumlu sonuçlar verdiğini ortaya koyan açıklamalar yapıyorlar.

Bu ilacın kullanımına yönelik dünyada çeşitli girişimlerin olduğu biliniyor. Şubay ayı içerisinde Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) bu yönde yapılan çalışmaların ümit verici olduğunu belirtmişti. İsveç'te Remdesivir, hastanelerde kullanılmak üzere acil durum hazırlık lisansı aldı. Şu anda İsveç hastanelerinde biri hafif hastalığı olan hastalarda, diğeri ağır hasta covid-19 hastalarında etkisini ölçen iki çalışma devam etmektedir.

Karolinska Üniversite Hastanesi, Lund'daki Skåne Üniversite Hastanesi ve Göteborg'daki Sahlgrenska Üniversite Hastanesi, ilacı yaklaşık 100 covid-19 hastasında test edecek, İlaç Dünyası adlı dergi  sonuçların umut verici olabileceğini yazıyor.

Perşembe günü (dün), Şikago'daki çalışmaların ön sonuçları Statnews tıp dergisine sızdırıldı. Dergi, Şikago Üniversitesi'ndeki bulaşıcı hastalıklar doktoru Kathleen Mullane'nin ilacın 125 koroner hastalık için nasıl çalıştığını açıkladığı bir video izletti. Kathleen Mullane, “En iyi haber, hastalarımızın çoğunun taburcu edilmiş olmasıdır. Filmde sadece iki hastayı kaybettik” diyor.

Koronavirüs Koronavirüs salgını Remdevisir Şikago Klinik araştırma Ebola Dünya Sağlık Örgütü DSÖ Kathleen Mullane Stasnews Karolınska Üniversitesi Skåne Üniversite Hastanesi Lund Göteborg'daki Sahlgrenska Üniversite Hastanesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ