İSVEÇ KORONAVİRÜSÜ İÇİN YOĞUN TESTE HAZIRLANIYOR

İsveç Hükümeti bugün başbakanlıkta saat 11:00 de düzenlediği basın toplantısında haftada 100 bin kişinin koronavirüsü testinden geçirileceği açıklandı. Bu konuda hükümet çeşitli çevreler ce kimi ülkelerce eleştiriliyordu.

İSVEÇ KORONAVİRÜSÜ İÇİN YOĞUN TESTE HAZIRLANIYOR
İSVEÇ KORONAVİRÜSÜ İÇİN YOĞUN TESTE HAZIRLANIYOR Admin
Bu içerik 1273 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Bugün başbakanlıkta düzenlenen koronavirüsüne ilişkin basın toplantısında Başbakan Stefan Löfven ve Sosyal Güvenlik Bakanı Lena Hallengren önemli açıklamalarda bulundular. Başbakan Löfven, “Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’nu, covid-19 testlerinin sayısını önemli ölçüde artırmak ve sağlık hizmetlerinden ödün vermeden sosyal olarak önemli etkinlikleri test etmek için bir strateji geliştirmek üzere görevlendirdik” dedi.

Sosyal Güvenlik Bakanı Lena Hallengren koronavirüsü testlerinin haftada 100 bin ya da daha .ok kişiye uygulanacağını ve bunun uzun bir süre devam edeceğini açıkladı. İsveç bu konuda gerek ülke içinden gerekse başta kuzey ülkeleri olmak üzere dünyadan sert eleştiriler alıyordu. Eleştiriler İsveç’in pasifliğine yönelikti.

Hallengren, “Öncelikler, polis ve acil servislerdeki diğer çalışanların yanı sıra sağlık ve yaşlı personelindeki personeldir. Ama aynı zamanda hastanede olan hasta insanlardır. Bu ilişkin değerlendirme yapmak, ne zamana kadar süreceğini tahmin etmek zor.Birkaç hafta sürebilir ya da daha fazla. Testi ne kadar büyüttüğümüz önemli değil, ağır hasta insanlar en yüksek öncelikli olacaktır” değerlendirmesini yapıyor.

Ulusal Halk Sağlığı Genel Müdürü Johan Carlson, “Yaptığımız testlerin sonucu halkımızla paylaşılacak ama şimdi bu durumda değiliz. İlk adımda, test edilecek öncelik gruplarıdır” biçiminde ifade ediyor.

Carlson testlerin kişiler tarafından evlerinde de yapılabileceğini ama 1177 ile iletişim kurulmasını istiyor. Buna ilişkin olarak testlerin özel yerlere kurulacak istanyolarda yapılabileceğini de belirterek, “Bunu yapmak hiç de zor değil, yapabiliriz” yorumunu yapıyor.

İsveç Hükümet Basın Toplantısı Başbakan Stefan Löfven Sosyal Güvenlik Bakanı Lena Hallengren Uluısal Halk Sağlığı Kurumu Johan Carlson koronavirüsü koronavirüsü salgını test
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ