İSVEÇ’TE BUGÜN VİRÜSÜN BİLANÇOSU 185 ÖLÜ

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu düzenli olarak günlük gerçekleştirdiği basın toplantısında koronavirüsünden son 24 saat içerisinde 185 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı. Vakası 15 322 ve hastanelerde tedavi görenlerin sayısı 1 158 olarak belirlendi.

İSVEÇ’TE BUGÜN VİRÜSÜN BİLANÇOSU 185 ÖLÜ
İSVEÇ’TE BUGÜN VİRÜSÜN BİLANÇOSU 185 ÖLÜ Admin
Bu içerik 755 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te 11 Marttan bu yana artarak devam eden koronavirüsü salgını son 24 saat içerisinde 185 cana mal oldu. Toplam ölü sayısı 1 765 olurken yaşanını yitirenlerin büyük çoğunluğu 70 yaş ve üzerindeki kişilerden (1 541) oluşuyor. Vakası 15 bini geçerek 15 322’ye ulaştı. Hastanelerde hafif ya da ağır biçimde tedavi görenlerin toplamı 1 158 kişi olarak açıklandı.

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu epidemiyoloğu Anders Wallensten, “Her doğrulanan vaaknın arkasında en az 999 kişi var”diyor. Kurumun eski epidemiyoloğo ve Dünya Sağlık Örgütü’ne danışmanlık da yapan Johan Giesecke, ise Stockholm Bölgesinde en az 600 bin kişinin bu virüsü kaptığını belirterek, “Kimisi farkında olmadan ataltıyor, kimisi hafif geçiriyor, kimisi hastanede tedavi ile kurtuluyor ve kimileri de ölüyor” değerlendirmesini yapıyor.

Johan Giesecke bir ölçüde İsveç’in “Toplumsal bağışıklık” sürecine girdiğini ima ediyor. İngiltere Başbakanı Boris Johnson İngiltere nüfusun yüzde 80’ine yakının bu virüsle tanışacağını ve bağışıklık kazanacağını Mart ayı içerisinde açıklamıştı. Bu açıklamadan kısa bir süre sonra da kendisi koronavirüsüne yakalanmıştı. Hastanede tedavi görerek konutuna gönderildi.

Anders Wallensten Stockholmluların 1 Mayıs kadar üçte birinin bu enfeksiyona yakalabileceğini belirtiyor. Ayrıca ülke genelinde yeni enfeksiyon merkezleri ortaya çıkma riskinden söz ediyor. Devamla, “Şu anda burada bir Stockholm odağımız var ve bunun nedeni salgının burada olması, ancak başka bir yere yayılmayacağının garantisi yok” açıklamasını yapıyor.

İsveç Stockholm Ulusal Halk Sağlığı Kurumu koronavirüsü koronavirüsü salgını Anders Wallensten
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ