STOCKHOLM’DA KORONAVİRÜSÜNE KARŞI TOPLUM BAĞIŞIKLIĞI KAZANILDIĞINA İLİŞKİN İŞARETLER VAR

Uzmanlarca yarım milyon Stockholmlunun şimdiye kadar covid-19 virüsü almış olabileceğine ilişkin belirtilerin olduğu belirtilyor. İl Yönetim Kurulu”na göre, şimdi Stockholm'de "toplum bağışıklığı belirtileri" var ve eski devlet epidemiyoloğu Johan Giesecke'ye göre, mayıs ortasına kadar yayılma kontrol altına alınacak. Johan Giesecke, “Yüzde 60'a ulaştığımızda, muhtemelen küçülmek üzere olduğunu biliyoruz” diyor.

STOCKHOLM’DA KORONAVİRÜSÜNE KARŞI TOPLUM BAĞIŞIKLIĞI KAZANILDIĞINA İLİŞKİN İŞARETLER VAR
STOCKHOLM’DA KORONAVİRÜSÜNE KARŞI TOPLUM BAĞIŞIKLIĞI KAZANILDIĞINA İLİŞKİN İŞARETLER VAR Admin
Bu içerik 1250 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

İsveç’te enfeksiyon kontrol uzmanları birliğine göre, koronavirüsünün ilerlemesi sadece iki şekilde durdurulabilir:

  1. Aşı
  2. Toplum Bağışıklığı

Pandeminin en kötü aşamasına bir son verebilmenin ancak mayıs ayı içerisinde gerçekleşebilir. Ülkede bugüne kadar en çok virüsün yayıldığı il olan Stockholm örneğinde görülebilir. İl Yönetim Kurulu'nun korona durumu hakkında günlük bir raporuna göre, artık “Stockholm'da toplum bağışıklığı belirtileri” var.

Eski devlet epidemiyoloğu Johan Giesecke, bu sonuca şaşırmıyor, “Evet, bunu yapmak tamamen güvenlidir. Stockholmluların yüzde 50'si bir ay içinde covid-19'a sahip olacak”  görüşünü ileri sürüyor. Bu görüşünü bugüne kadar yapılan DNA testleri ve antikor çalışmalarına dayandırıyor.

Johan Giesecke, “Şu anda Stockholmluların yaklaşık yüzde 30'unda bu enfeksiyon var. Yaklaşık 500.000-600.000 kişi bu virüsü kapmış olabilir. Mayıs ayının ortalarına kadar bu durum açıklık kazanabilir”  diyor.

Stockholm Enfeksiyon Korunma Müdürü Per Follin ise bu duruma pek iyimser bakmadığını belirterek,” “Stockholm Bölgesinde covid-19’de yakalanan olan insan sayısı ve şehirde bir toplum bağışıklığına ulaşılabileceği konusunda güvenli rakamlar olmadığını” görüşünü ileri sürüyor. Devamla, “Er ya da geç bu duruma geleceğiz ama tam olarak geldiğini yanıtlamaya cesaret edemem. Spekülasyon yapmak istemiyorum, ancak gelişmeyi beklemek istiyorum” diyor.

İsveç Stockolm Stockholm İl Yönetim Kurulu Johan Giesecke epidemiyolog Per Follin Toplum Bağışıklığı koronavirüsü Mayıs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ