İSVEÇ’TE KORONADAN EN DÜŞÜK ÖLÜM GERÇEKLEŞTİ

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’nun bugünkü basın toplantısında koronavirüsünden en düşük ölüm olayının geçekleştiği açıklandı. Son 24 saatte 2 kişi koronadan yaşamını yitirdi. Vakası 18 640 ve hastanelerde 1 315 tedavi görüyor.

İSVEÇ’TE KORONADAN EN DÜŞÜK ÖLÜM GERÇEKLEŞTİ
İSVEÇ’TE KORONADAN EN DÜŞÜK ÖLÜM GERÇEKLEŞTİ Admin
Bu içerik 893 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu olağan olarak her gün düzenlediği basın toplantısında bugün 2 kişinin yaşamını yitirdiğini ve böylece 11 Marttan bu yana en düşük ölüm olayının gerçekleştiğini açıkladılar. Vaka sayısında da bir önceki güne oranla küçük bir düşüş ortaya çıkarak 18 177’den 18 640 yani 463 yeni vaka görüldü. 1 315 kişi hastanelerde tedavi görüyor.

İsveç’in koronavirüsü konusunda izlediği yol ve yöntem dünya genelinde eleitirilere konu yoluyor. Bill Gates MSNBC televizyonuna verdiği demeçte, “İsveç’in izlediği yöntemin doğru olduğuna inanmıyorum. Etkinlik seviyelerinin sadece hükümet kuralları tarafından belirlenmediği anlaşılmalıdır” diyor.

Bıll Gates’in değerlendirmesine katılmadığını açıklayan eski epidemiyolog Johan Giesecke, “Bence doğru yapıyoruz ve bunu giderek daha fazla gösteriyor. Giderek daha fazla sayıda yarım milyon Stockholmlu bu hastalığa yakalandığını ve bu hastalığa yakalanmanın çok hoş olmadığını göstermektedir. Çoğu insan, sahip olduklarının bile farkında değiller” ifadelerini kullanıyor.

KORONA HASTASI BİR TÜRK TÜRKİYE’YE GÖTÜRÜLDÜ

Expressen Gazetesinin haberine göre Skåne Bölgesinde yaşayan kalp hastası olan bir Türk koronavirüsüne yakalanmış ama hastane yetkilileri evde kalmasını önermişler. Kızı video bağlantısıyla Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşmüş. Bakan hemen bir ambulans uçak yollayacağını söyleyerek İsveçli yetkililerle iletişim sonucu hasta bugün Türkiye saati ile 13.40 Ankara Esenboğa Havaalanına inmiştir.

İsveç koronavirüsü Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Bill Gates Johan Giesecke Türk Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ambulans uçak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
cengiz toper     2020-04-27 adam hastanede yatmak istememis kizi videosunda aciikladi ve akpnin isvec temsilcisi ayni zamnada saglik bakanin da zengin hemsehrisiymis akp iktidari sov yapiyor o kadar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ